Державний департамент США схвалив потенційний продаж військово-технічної допомоги Тайваню на суму приблизно 108 мільйонів доларів, повідомляє Reuters із посиланням на Пентагон.
Тайвань, який Сполучені Штати підтримують у протистоянні військовому тиску з боку Китаю, надав запит про найновішу допомогу, включаючи запчастини та ремонтні частини для танків і бойових машин, а також технічну та матеріально-технічну підтримку уряду США та підрядників.
Сполучені Штати мають лише неофіційні відносини з Тайбеєм, проте адміністрація президента Джо Байдена пообіцяла посилити співпрацю з островом.
«Пропонований продаж сприятиме підтримці транспортних засобів, стрілецької зброї, систем бойової зброї та предметів матеріально-технічного забезпечення одержувача, підвищуючи його здатність протистояти поточним і майбутнім загрозам», — йдеться в заяві Агентства США зі співробітництва в галузі оборони та безпеки Пентагону.
Це також підвищить відповідність стандартів озброєння Тайваню зі Сполученими Штатами та іншими союзниками.
У повідомленні Державного департаменту не вказується, що контракт було підписано або що переговори завершилися.
Однак міністерство оборони Тайваню заявило, що угода «набуде чинності» протягом місяця.
«Перед лицем зростаючої військової загрози з боку китайських комуністів належне обслуговування обладнання є так само важливим, як і нещодавно придбана зброя та обладнання», — йдеться в заяві.
Усі попередні адміністрації США неодноразово закликали Тайвань модернізувати свою армію, щоб стати «дикобразом», якого Китаю важко буде атакувати, а також виступали за продаж недорогої, мобільної та потужної асиметричної зброї, яка може допомогти стримати напад Китаю на початковому етапі.
Водночас, іноді в США лунає критика на адресу адміністрації Байдена щодо продажу зброї вТайвань, через її обмежену кількість та невідповідність викликам, які створює китайська армія.
22 червня 29 китайських літаків увійшли в зону протиповітряної оборони Тайваню.
Хоча Тайвань де-факто ніколи не входив до складу Китайської Народної Республіки, Пекін наполягає, що острів є частиною його території.
У травні президент США Джо Байден заявив, що все більш наполеглива позиція Китаю щодо острова Тайвань «заграє з небезпекою», і пообіцяв захищати Тайвань від будь-яких військових дій його гігантського сусіда. У відповідь Пекін заявив, що готовий захищати свої національні інтереси щодо Тайваню.