UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справу Труханова розглядають в прискореному темпі, щоб уникнути Антикорупційного суду — ЦПК

Водночас ті ж самі судді роками не можуть завершити розгляд низки інших справ.

Справу мера Одеси Геннадія Труханова, якого звинувачують у фінансових зловживаннях, почали розглядати прискореними темпами, аби не передавати її на розгляд в Антикорупційний суд. Зокрема з кінця жовтня 2018 у справі уже відбулося 7 судових засідань, які проходять щотижня, і на які суд кожного разу виділяв по півдня, йдеться у матеріалі юриста "Центру протидії корупції" Олени Щербан для "Української правди".

Цього тижня, 14 січня, суд продовжив слухати справу мера Одеси і за один день встиг дослідити 9 із 67 томів, а також розпочати ще 10. Це приблизно 1700 сторінок письмових доказів у справі. Для прикладу, у справі прокурора Костянтина Кулика з жовтня 2016 року Голосіївський суд Києва вивчив лише 3 томи, а у справі екс-керівника ДФС Романа Насірова за рік зачитали трохи більше 400 сторінок обвинувального акту.

Малиновський районний суд Одеси, який розглядає справу Труханова, уже визначився з графіком засідань до кінця лютого наперед. Загалом суд виділив у січні-лютому 2019 аж повноцінних 18 робочих днів на цю справу.

"Прокурорам САП доведеться тижнями буквально жити в Одесі для підтримки державного обвинувачення в суді. З одного боку, це добре, адже швидкий та безперервний розгляд справи є дуже важливим. Проте подив викликає швидкість руху цієї справи у порівнянні з порядком розгляду в цьому суді цими ж суддями інших справ щодо серйозних злочинів", - зазначають в "ЦПК".

Більше справ, підслідних НАБУ, у цьому суді наразі немає, тому ми вирішили порівняти швидкість розгляду справи Труханова зі справами щодо тяжких та особливо тяжких злочинів.

Водночас ті ж самі судді, що розглядають справу Труханова - Черевко С.П., Корой В.Д. та Передерко Д.П., щонайменше кілька років затягують низку інших справ.

У жовтні минулого року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили остаточні обвинувачення вісьмом фігурантам "справи Краяна". Після ознайомлення підозрюваних і адвокатів з матеріалами, справу передали до суду, її розгляд по суті розпочався 27 грудня.

Нагадаємо, 14 лютого 2018 року в аеропорту "Бориспіль" співробітники Державної прикордонної служби затримали і передали детективам НАБУ мера Одеси Геннадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана, які повернулися до України з Польщі та Ізраїлю відповідно.

САП наполягала на арешті Труханова з альтернативою внесення 50 млн грн застави. Сума застави для Павла Вугельмана мала скласти 30 млн, для інших підозрюваних – по 10 млн грн. Наступного дня Солом'янський суд Києва відпустив Труханова на поруки депутата від "Блоку Петра Порошенка" Дмитра Голубова.

Загалом у справі про заволодіння 185 млн грн бюджетних коштів під час купівлі будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завищеною ціною, окрім Труханова та Вугельмана, підозри від НАБУ отримали директор Департаменту комунальної власності Олексій Спектор, голова постійної комісії з питань комунальної власності Василь Шкрябай, один посадовець та двоє представників комерційних компаній.

Докладніше про справу одеського міського голови читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц – бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".