UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Іл-76: ватажка "ЛНР" Плотницького заочно засудили до довічного ув'язнення

Усі обвинувачені перебувають у розшуку.

Ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького Красногвардійський суд Дніпра заочно засудив до довічного ув'язнення через збитий в 2014 літак Іл-76 в небі над Донбасом. Про це повідомляє видання «Відкритий».

Цей же вирок стосується двох його інших поплічників — командирів бойовиків Андрія Патрушева і Олександра Гурєєва.

У червні 2014, коли впав літак, Плотницький був командиром "Зорі" - незаконного збройного формування. Патрушев був його заступник, а Гурєєв очолював батальйон луганських НЗФ «Вітязь».

Усіх їх звинувачують у тероризмі (ч. 3 ст. 258 ККУ), а також у створенні непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань (ч.2 ст. 260) та плануванні, підготовці, розв’язанні та веденні агресивної війни (ч.2 ст.437).

Наразі усі обвинувачені перебувають у розшуку, тому суд виніс рішення заочно. 

Читайте також: Збиття ІЛ-76: суд відмовився визнати російську агресію причиною загибелі капітана літака — ЗМІ

У ніч з 13 на 14 червня 2014 року під час заходу на посадку в аеропорту Луганська терористи збили Іл-76 - військово-транспортний літак Повітряних Сил Збройних Сил України, на борту якого перебували 40 десантники 25-ї окремої Дніпропетровської бригади та 9 членів екіпажу. Всі загинули.

Літак, на борту якого знаходилися військовослужбовці, техніка, спорядження і продовольство, був вражений з вогнем зенітної установки і великокаліберного кулемета.

27 березня 2017 року Павлоградський суд визнав екс-главу штабу АТО генерала Віктора Назарова винним у службовій халатності і засудив його до семи років позбавлення волі в рамках справи про знищення бойовиками "ЛНР" літака Іл-76Збройних сил України з українськими десантниками у червні 2014 році.

22 листопада 2016 року представник прокуратури оголосив у Павлоградському міськрайонному суді обвинувальний акт стосовно Віктора Назарова. Згідно з документом, Назаров, як начальник штабу АТО був зобов'язаний здійснювати управління військовими частинами, залученими до операції, аналізувати інформацію і прогнозувати ймовірні дії терористичних формувань в Донбасі. Однак, обіймаючи посаду, він недбало поставився до виконання своїх службових обов'язків.

За даними слідства, Назаров достеменно знав про розташування на аеродромі Луганська груп бойовиків з переносними зенітно-ракетними комплексами і усвідомлював пов'язані з цим ризики, але не вжив жодних заходів.

Звинувачення наполягало, що через недбалість Назарова загинули 49 військовослужбовців, а державі були нанесені збитки на суму понад 28,7 мільйонів гривень.

Детальніше про обставини трагедії читайте в матеріалі Юрія Бутусова "У генералів немає трагедій. Чому блокуються суди Іл-76 та Іловайська?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".