Печерський районний суд Києва оголосив перерву у засіданні щодо обрання запобіжного заходу голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації нападу на херсонську чиновницю і активістку Катерину Гандзюк.
Про це йдеться на сторінці "Хто вбив Катю Гандзюк?" у Facebook.
"Суддя дала час на розгляд матеріалів адвокатам Мангера. Тепер важливо стежити за станом здоров'я Мангера. Шанси, що вночі йому стане "гірше", підніметься температурка чи буде душити ковдру - дуже високі... Не виключено, що захист Мангера піде ще далі і застосує якісь препарати, які дійсно допоможуть вдало розіграти важкий стан", - йдеться в повідомленні.
Активісти обіцяють завтра теж відвідати судове засідання і закликали медиків не виписувати голові Херсонської обласної ради фейкові лікарняні та довідки, адже подібні факти можна легко перевірити.
"Не допомагайте вбивцям. Ми прийдемо завтра під суд. Тим більше символічно, що завтра День народження Каті Гандзюк. Їй виповнилося б 35 років. Дуже хочеться, щоб подарунок їй Мангер завтрашню ніч провів за ґратами", - йдеться в замітці.
Водночас, як пишуть "Грати", захист Мангера стверджує, що причиною перерви стали помилки в клопотанні прокуратури, які вона повинна виправити до завтрашнього ранку.
Запобіжний захід Мангеру розглядали в закритому засіданні, про що клопотав прокуратура, у зв'язку з тим, що на засіданні повинні досліджувати результати негласних слідчих дій та обставини загроз свідкам у справі та їх рідним. Прокуратура вважає, що до погроз причетний Мангер, тому попросила змінити запобіжний захід на безальтернативний арешт.
Засідання почалося близько трьох годин дня 16 червня. Мангер прийшов без супроводу доктора і під час засідання не скаржився на стан здоров'я. Вже через 45 хвилин він вийшов з будівлі суду і попрямував до своєї машини, припаркованої через дорогу. Мангер з охоронцями сів у машину, і вони поїхали.
Прокурор після цього вийшов до журналістів і повідомив, що захист підозрюваного заявил відвід судді.
Те, що Мангеру, який звернувся в лікарню з сильними болями в області грудної клітини і тиском вище норми, не знадобився сьогодні лікар його адвокат назвав "дивом фармакології".
Після засідання, за словами захисника, йому провели медичні процедури, і він поїхав відпочивати в готель.
У відводі судді захисту Мангера відмовили, і суд приступив до розгляду запобіжного заходу близько 21.00.
Мангер написав відмову від госпіталізації і запевнив, що прибуде 17 червня на засідання по обранню запобіжного заходу. Прокурор пригрозив знову клопотати про затримання з приводом, якщо Мангер не виконає свою обіцянку.
Нагадаємо, 15 червня суд дозволив затримання Мангера для доставки на засідання. Незалежний експерт, якого залучили прокурори, з'ясував, що Мангера можна транспортувати в Київ у присутності лікаря. 12 червня Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про примусовий привід Мангера для обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк щодо підозрюваних Владислава Мангера і екстрадованого з Болгарії кримінального авторитета Олексія Левіна.
Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Докладніше про те, як удалося команді прокурорів на чолі з Віктором Трепаком зрушити з місця махину лицемірства і продажності в самих надрах кримінальної політичної та "правової" системи України? Чи заговорить Левін, щоб відчинити двері в незмінно сите й задоволене життя глави Херсонської обласної ради Владислава Мангера, висвітивши в ній найчорніші кутки? І головне – чи є в держави воля на якісне продовження розслідування та справедливий суд? Як у справі Катерини Гандзюк, так і в більш ніж 50 випадках нападів на громадських активістів по всій країні, де таким страшним чином зміцнюються злочинні феодальні клани. Читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" для ZN.UA.