Найближчим часом очікується ще два візити співдоповідачів 3 в Україну.
Про це повідомив глава української делегації в ПАРЄ, народний депутат від Партії регіонів Іван Попеску, передає прес-служба ПР.
"Передбачалося, що у першій половині червня Україну відвідають Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін. Окрім Києва вони хотіли б також відвідати Одесу. Зараз у нас немає конкретної дати, ведуться переговори, оскільки ті дати, які запропонували від Ради Європи, збігаються з пленарними засіданнями Верховної Ради і зараз по лінії протоколу визначається, коли відбудеться цей візит", - сказав політик.
Він зазначив, що тільки в цьому році вже минуло чотири візити представників Асамблеї в Україну, в тому числі - офіційний візит президента ПАРЄ Жан-Клода Міньйона.
- У ПАРЄ закликали звільнити Тимошенко
Попеску звернув увагу, що, як правило, доповідачі, які приїжджають в Україну, намагаються бути об'єктивними, "вони дуже критично ставляться, бо такий у них мандат".
"Але іноді виникають певні проблеми, наприклад, коли хтось із доповідачів виходить за межі свого мандата. Був такий випадок під час квітневої сесії. На це звернули увагу не тільки ми, але й інші члени юридичного комітету, що пан Омцигт, коли готував доповідь щодо розмежування кримінальної та політичної відповідальності, написав документ тільки на прикладі двох країн - України та Ісландії. А коли він вийшов на рівень резолюції, залишилася тільки одна країна. Ми звернули на це увагу, дали відповідні сигнали, щоб дефініція, яку будуть давати, стосувалася всіх країн Ради Європи. А те, що стосується конкретних питань України, цим повинна займатися спеціальна група - моніторинговий комітет - М. Репс та М. де Пурбе-Лундін", - розповів він.
За словами Попеску, Україна "вийшла на фінішну пряму щодо виконання своїх обов'язків і зобов'язань, взятих ще в 1995 році при вступі до Ради Європи". !zn
Читайте також:
В Єврокомісії стурбовані інцидентом з побиттям журналістів у Києві
Місію Європарламенту в Україні продовжено до вересня - чекають доповіді щодо Тимошенко
Янукович "добре розуміє", що Україна "поступово" виконає зобов'язання перед Радою Європи