Сайт "Миротворець" вніс у свою базу голову Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганга Ішингера - як співавтора проросійського мюнхенського плану капітуляції і розділення України – "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", який розкритикували як в Україні, так і на Заході.
Скандальні "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", на думку "Миротворця", яка збіглася в даному випадку з позицією офіційного Києва, є досить незграбною спробою зробити кроки не до "безпеки України", а до зняття санкцій з Росії і відновлення співпраці Кремля і Європи без урахування дій РФ щодо України.
"14.02.2020. "три європейські неурядові організації, включаючи авторитетну Мюнхенську конференцію з безпеки, у співпраці з Російською радою з міжнародних справ, оприлюднили документ під назвою "12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону". Цей документ, по суті, ставить метою відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму і без виконання вимог законодавства України з Донбасу. Він пропонує, зокрема, поступове зняття санкцій з Росії, зближення між РФ з Євросоюзом. Також планом передбачено запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу з визначення нової ідентичності України, який "врахує погляди сусідів України, включаючи Росію", - написали на "Миротворці", вказавши всі посилання на документи конференції.
Сам Ішингер, в результаті, досить дивно оцінив висловлену ініціативу, уточнили на "Миротворці":
"Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, один з авторів документа, заявив, що в цьому плані немає нічого страшного.
Вольфанг Ішингер вважає, що Європа не повинна приймати віддалення Росії і повинна підсилювати з нею діалог, тримати двері відчиненими - незважаючи на дії в Сирії, Грузії, Україні. Також він дивується, чому документ викликав такий резонанс.
"Так, я зокрема підписав цей документ, так само як це зробив і Карл Більдт. Але немає причини так обурюватися. Ми робимо багато різних пропозицій, і сподіваюся, що час від часу ми робимо розумні пропозиції. Але все це не треба сприймати так страшенно серйозно", - заявив Ішингер".
У той же час у МЗС України заявили про те, що тези з документа "12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні" не відповідають офіційній позиції Києва. Про це йдеться в коментарі відомства, який оприлюднив "Інтерфакс-Україна".
"Тези, що містяться в цьому документі, не відповідають офіційній позиції української держави", - сказано в заяві.