Рішення про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit) поставить ЄС перед необхідністю переосмислити основи роботи своїх інституцій, що, в кінцевому підсумку, дозволить Україні завершити свою євроінтеграцію набагато швидше. Про це 26 червня заявив маршалок Сейму Польщі Марек Кухчинский.
"Якщо ми говоримо про майбутнє, перш за все, європейське майбутнє про те, що буде відбуватися у зв'язку з рішенням, прийнятим Великобританією. Я вважаю, що це можливість і потреба внести зміни у функціонування європейських інституцій, таких як Європейський парламент і Європейська комісія. І в зв'язку з цим відкривається можливість змін відповідних положень, які спростили б Україні шлях до спільної, об'єднаної Європи, до європейської інтеграції", - цитує "Інтерфакс-Україна" його заяву на брифінгу в Трускавці Львівської області.
Спікер польського парламенту також зазначив, що українська і польська сторони домовилися працювати саме в цьому напрямку, а також висловив сподівання, що співпраця в цій площині буде плідним.
Раніше мільярдер Джордж Сорос висловив думку, що вихід Великобританії з Євросоюзу зробив розпад даного об'єднання практично неминучим. Економіст підкреслив, що незалежно від долі ЄС, економіка і населення Британії неминуче постраждає в короткостроковій та середньостроковій перспективі.
Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої країни з ЄС проголосували 51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на ZN.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".