UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні Євросоюз відмовив Україні в підписанні угоди про асоціацію - Томбінський

Томбінский зазначає, що всі політичні сили України повинні знаходити консенсус на шляху євроінтеграції.

Глава представництва Євросоюзу Ян Томбінський вважає, що українська сторона вже багато зробила на шляху євроінтеграції, запрацював парламент, однак цього поки не достатньо для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. "Якщо б я на сьогоднішній день повинен був відповісти, чи буде підписано Угоду про асоціацію, то я сказав би ні", - заявив європейський дипломат у четвер, 16 травня в ході конференції "Україна - ЄС: на шляху до спільного майбутнього" в Києві.

Він додав, що на цьому шляху починається нова фаза підготовки до підписання документа, не менш важлива, ніж попередня. За словами Томбінского, фокус уваги ЄС буде зосереджено на питаннях демократії, верховенства права і правосуддя.

Посол зазначив також, що всі політичні сили України повинні знаходити консенсус на шляху євроінтеграції.

"Було б добре, якби опозиція і більшість поважали правила і процедури, брали на себе відповідальність і поділяли цю відповідальність", - сказав він.

Крім того, Томбінський закликав депутатів фракції Партії регіонів розблокувати роботу парламентського комітету з питань євроінтеграції. "Я сподіваюся, що комітет з євроінтеграції відновить свою роботу", - сказав Томбінський.

Він висловив жаль у зв'язку з тим, що фракція Партії регіонів блокує роботу цього комітету, що негативно впливає на прийняття необхідних законопроектів у сфері євроінтеграції.

Керує комітетом Верховної Ради з питань європейської інтеграції Григорій Немиря ("Батьківщина"). Він неодноразово заявляв, що представники Партії регіонів блокують роботу комітету, не з'являючись на його засідання.

Європейський дипломат зазначив, що в українському парламенті склалася "фантастична ситуація", коли чотири з п'яти фракцій "за" підписання Угоди про асоціацію Україна - ЄС, і цим необхідно скористатися.

Як повідомлялося, 15 травня Єврокомісія затвердила рішення щодо Угоди про асоціацію з Україною. Європейські комісари рекомендували Раді ЄС підписати документ, але тоді, коли Київ виконає всі позначені раніше критерії. !zn

Читайте також:

Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною

У Брюсселі закликали українську владу не упустити момент і серйозно поставитися до умов Євросоюзу

Посилена угода про спрощений візовий режим з Євросоюзом набуде чинності 1 липня

Євросоюз нагадав Україні, над чим потрібно працювати для асоціації