Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи. 21 листопада 2013 року розпочався Євромайдан, а 22 листопада 2004 року – Помаранчева революція.
До президентства Віктора Януковича, 22 січня українці відзначали День Свободи. Але президент-утікач це свято скасував. У календар українців його повернув п'ятий президент Петро Порошенко, який своїм указом від 13 листопада 2014 року ввів в Україні День Гідності і Свободи.
Вже шостий рік поспіль у цей день українці шанують патріотизм і мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.
Свобода, справедливість та гідність - так само серед ціннісних пріоритетів українців. І це не може не надихати. Так, непорушними цінностями для 86% опитаних є свобода, для 70% респондентів - справедливість. На третьому місці - безпека (про це сказали 67% опитаних). Далі йдуть гідність (63%), рівність (58%), відповідальність і вільний розвиток особистості (по 52%).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини. За її словами, такі цінності, як порядок, законослухняність і матеріальна забезпеченість, у рейтингу займають нижчі позиції (близько 41%).
"До речі, і безпека в рейтингу основних цінностей за два роки перемістилася з другого на третє місце, поступившись справедливості. Це важливий нюанс, бо вкотре пояснює, чому ми, українці, категорично не сприймаємо авторитарних форм правління, які часто хочуть нав'язати нам зі здобуттям незалежності", - відзначає експерт.
Детальніше про ставлення співвітчизників до прав людини читайте у статті Ірини Виртосу "Больові точки України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".