UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні в Брюсселі стартує саміт Україна-ЄС

На ньому обговорять реформи в Україні, імплементацію Угоди про асоціацію й агресію РФ.

У Брюсселі в понеділок, 9 липня, стартує 20-й саміт Україна-ЄС, повідомляє "Укрінформ". На зустрічі на вищому рівні сторони планують обговорити імплементацію Угоди про асоціацію, виконання Мінських домовленостей в Донбасі та підтримку України Євросоюзом в умовах гібридної агресії Російської Федерації.

Українську делегацію на саміті очолить президент Петро Порошенко, Євросоюз представлятимуть європолітики та євродипломати. Зокрема: президент Європейської ради Дональд Туск, президент і віце-президенти Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, Валдіс Домбровскіс і Марош Шефчович, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні та єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем.

Очікується, що за підсумками саміту сторони приймуть спільну декларацію. Під час переговорів лідери обговорять подальші кроки в імплементації Угоди про асоціацію України та ЄС. Зокрема поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі, підтримку Євросоюзом амбітного порядку денного реформ України, відносини з Росією й енергетичну безпеку.

На саміті також обговорять пріоритети відносин Україна-ЄС на поточний рік: реформи децентралізації і державного управління, боротьбу з корупцією, верховенство права, економічний розвиток і енергетику. Також очікується, що ЄС знову підтвердить відданість незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України та невизнання анексії Криму РФ.

Також на саміті буде підписана угода між Україною та Європейським інвестиційним банком про виділення кредиту в 75 млн євро на проект із підвищення безпеки українських доріг.

Крім того, його учасники звернуться до Росії із закликом звільнити всіх українських політв'язнів Кремля та взяти відповідальність за збитий малайзійський Boeing 777 рейсу МН17.

Зазначимо, 19-й саміт Україна-ЄС відбувся в середині липня 2017 року в Києві. Він завершився без ухвалення підсумкової заяви або спільної декларації.

Тоді Київ наполягав, щоб у спільній заяві було посилання на фразу з преамбули Угоди про асоціацію про визнання Євросоюзом європейських прагнень України, однак ЄС поставив під сумнів факт того, що Україна прагне до інтеграції з ЄС.