Верховна Рада у четвер, 11 липня, завершить розгляд правок до проєкту Виборчого кодексу у другому читанні та планує перейти до голосування закону. Зокрема парламентаріям залишилось розглянути ще 38 правок із 4568.
Також в порядку денному депутатів на сьогодні другому читанні планується розглянути законопроєкти щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби, про військове капеланство та про режим спільного транзиту.
Також депутати повинні заслухати звіт тимчасової слідчої комісії щодо розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, та на решті звільнити Павла Клімкіна, який ще в травні подав заяву про відставку, з посади міністра закордонних справ і призначити на його місце Вадима Пристайка.
До порядку денного також планується включити проєкт постанови про заяву Верховної Ради України з приводу відновлення повноважень делегації Російської Федерації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, кілька законопроєктів щодо діяльності засобів масової інформації, закон про створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів та інше.
Примітно, що сьогодні парламент додатково планує зібратись на позачергове пленарне засідання, де повинен розглянути законопроєкт про так званий реєстр педофілів. Зокрема в порядку денному два проєкти документів - "Про посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості" Олега Ляшка та "Щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього" Олега Недави.
Нагадаємо, 7 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3112-1 "Проект Виборчого кодексу України". Проєкт закону передбачає пропорційну виборчу систему з відкритими списками при виборах народних депутатів України з прохідним бар'єром на рівні 4%.
Зазначимо, реформа виборчого законодавства є одним з пунктів коаліційної угоди, підписаної фракціями БПП, "Народного фронту", "Самопомочі", "Радикальної партії" та "Батьківщини" у листопаді 2014 року.
Докладніше про перспективи змін виборчого законодавства в Україні читайте в матеріалі Марини Ставнійчук "Виборчий кодекс. Знову глухий кут".