Перед президентськими і парламентськими виборами в Україні знову помітна підтримка політичних лідерів і партій в залежності від регіону, повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, представляючи результати дослідження громадської думки, проведеного у травні його центром та фондом "Демократичні ініціативи".
"Ми пам'ятаємо, що до 2014 року Україну називали, і фактично вона була розколотою країною. Після 2014 року декілька років цього явища фактично не спостерігалося, тобто відмінності були, але розколу як такого не було", - сказав він.
Биченко вважає, що зараз, на жаль, "ситуація повертається до неприємної".
"Ще, напевно, не можна сказати, що в Україні розкол, але вже можна сказати, що відмінності збільшуються", - повідомив він.
Директор соціологічної служби Центру Разумкова привів приклад президентських рейтингів Юрія Бойка та Вадима Рабиновича, які популярні тільки на Сході. Там же підтримують і партії цих політиків.
"Поки що це ще не така абсолютна підтримка, якою вона була у Януковича, але картина вже досить серйозно відрізняється", - зазначив він.
З ним солідарний політолог Володимир Фесенко. "На превеликий жаль, знову ми знову бачимо відновлення поляризації від Заходу до Сходу. Ідеологічна поляризація вона справді загрозлива. І тут про Мураєва згадували. Для мене найбільш небезпечна саме "мураєвщина", тому що це агресивна антимайданна позиція, майже відверто проросійська. Це конфлікт, це ставка на конфлікт, на відновлення конфлікту, який призвів до трагічних подій 2014 року", - сказав він.
Раніше директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна повідомила про те, що президентський рейтинг Юлії Тимошенко істотно не змінюється в залежності від регіону, але сильно залежить від матеріального стану виборців. "Серед найбідніших абсолютним лідером є Юлія Тимошенко, майже 20% готові за неї проголосувати серед цієї категорії населення. А серед відносно благополучних лідером є Порошенко", - сказала вона.