UA / RU
Підтримати ZN.ua

Служба безпеки і Держбюро розслідувань проводять слідчі дії у Раді - Парубій

Силовики заблокували роботу комп'ютерного центру і доступ до сесійної зали.

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) і Служби безпеки України (СБУ) вранці у вівторок, 27 серпня, проводять слідчі дії у Верховній Раді, пише "Громадське".

За словами спікера ВР Андрія Парубія, силовики також заблокували запуск нової сенсорної кнопки для голосування.

"За 10 хвилин до того, як повинно було початися загальне тестування, коли 450 працівників Верховної Ради готові були зайти в зал і провести це тестування, у приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшли 12 слідчих, працівників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань", - заявив він на брифінгу.

Слідчі дії у Раді розпочалися з комп'ютерного центру, нині його роботу заблоковано силовиками. Також представники СБУ і ДБР дали вказівки силовим підрозділам не впускати нікого з представників апарату до сесійної зали.

Своєю чергою журналістка телеканалу СТБ Альона Лунькова наголошує на тому, що слідчі мають при собі лист-попередження, адресований керуючому справами ВР Петру Боднару. "У Верховній Раді проводять слідчі дії ДБР і СБУ. Мають якийсь лист-попередження, що запровадження сенсорної кнопки - є злочин. Заблоковано комп'ютерний центр управління системою РАДА-3", - пише вона у Facebook.

У наступному дописі Лунькова додає фото листа-попередження Державного бюро розслідувань від 23 серпня.

Фото Олена Лунькова

Фото Олена Лунькова

Минулої п'ятниці, 23 серпня, підготовча депутатська група доручила апарату парламенту надати інформацію про стан і готовність системи "Рада-3". Відповідну інформацію апарат Верховної Ради повинен був надати сьогодні до 12:00.

Згодом голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що система сенсорної кнопки під час голосування депутатів не сертифікована і є питання, пов'язані з гарантійним терміном її використання. Він також зазначив, що сенсорна кнопка не передбачена Регламентом Верховної Ради і її введення може викликати проблеми при прийнятті тих чи інших рішень.

Своєю чергою представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук уточнив, що технічно свій ресурс система "Рада-3" вичерпала в 2008 році.

"Тому, безумовно, одним з перших питань, яке ми будемо вирішувати у Верховній Раді – це питання ідентифікації голосування, а це не питання сенсорної кнопки. Сенсорна кнопка реагує просто на тепло людини... Треба говорити про введення "Рада-4", для цього треба поставити технічне завдання, виписати всі ці речі в Регламенті Верховної Ради", - сказав Стефанчук.