Політична партія "Слуга народу" ігноруватиме ефіри на телеканалах "Україна" та "Україна 24", які належать Рінату Ахметову. Речниця політсили Юлія Палійчук на своєму Телеграм-каналі пояснила таку позицію.
"Олігархічний шантаж проти держави і суспільства не дасть ніякого результату. Протягом останніх місяців телеканали Україна 24 і Україна перетворились на відверто пропагандистські ДТЕК-24 і Олігарх…Системне та навмисне розповсюдження фейків на вказаних телеканалах, публічні безпідставні образи тих, хто заважає олігарху, відверті маніпуляції, ненадання права на відповідь і є яскравими проявами тієї олігархічної системи, з якою бореться команда президента", - йдеться в повідомленні.
Палійчук зазначила, що в "Слузі народу" вважають зазначені телеканали "корпоративним гучномовцем" їх власника, тобто Ахметова. Там зазначають, що він використовує ЗМІ для "шантажу суспільства та держави".
"Якщо власник вважає вигідним для себе таке спотворення журналістики, щоб на його каналах відбувались тільки проплачені або зманіпульовані у корпоративних інтересах ДТЕК дискусії, то збалансована участь будь-яких незалежних від олігарха політиків там просто неможлива", — зазначила Палійчук.
У СН не відкидають можливості, що рішення буде переглянуто. Для цього потрібно, аби журналісти зазначених ЗМІ повернулися до "роботи за загальноприйнятими стандартами журналістики".
"В той же час ми залишаємося абсолютно відкритими для будь-яких ЗМІ, які працюють незалежно, збалансовано та заради об'єктивного інформування суспільства", — наголосила вона.
Нагадаємо, наприкінці жовтня журналістка Мирослава Барчук заявила, що підлеглі голови ОПУ Андрія Єрмака звинувачують ток-шоу, яке вона веде на телеканалі "UA:Перший", у недотриманні професійних стандартів та виставляють свої умови щодо присутності депутатів від "Слуги народу" в студії. За її словами, одного разу команді поставили ультиматум щодо присутності на ефірі або двох "слуг" або жодного. При цьому запропоновані кандидати були зовсім некомпетентними в темі.
Своєю чергою глава Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що тиск влади на редакційну політику ЗМІ є неприпустимим.
Прийшовши до влади, команда Зеленського декларувала підтримку демократичних реформ. Однією з них є реформа суспільного мовлення. Україна зобов’язувалася позбутися державних медіа як рудимента совка. Однак, зосередившись на рейтингах флагманського телеканалу "UA:Перший", владна команда продемонструвала цілковите нерозуміння того, навіщо країні потрібне сучасне суспільне мовлення. Якщо ви теж хочете зрозуміти, чим комерційне ТБ відрізняється від суспільного, читайте статтю Світлани Остапи "Чи розуміє влада, навіщо Україні суспільне мовлення?".