UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Слуги народу" знову хочуть скасувати адмінвідповідальність за самогоноваріння

Мова йде про виготовлення спиртних напоїв без мети збуту.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4153 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання деяких аспектів самогоноваріння та ринку молока». Документ передбачає скасування покарання за самогоноваріння.

Так, законопроект пропонує вилучити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статтю 176, яка забороняє виготовлення та зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв, виготовлених вдома. Також відповідна стаття забороняє виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для вироблення вдома спиртних напоїв.

Також проект закону пропонує виключити з КУпАП статтю 177, яка передбачає відповідальність за придбання самогону чи інших міцних спиртних напоїв виготовлених вдома. Також відповідна стаття передбачає відповідальність за виведення виробництва інших слабоалкогольних та алкогольних напоїв в домашніх умовах для власного споживання. Виключенням є виноградні та плодово-ягідні, медові напої, наливки і настоянки.

В документі також йдеться про впровадження в Україні законодавчого регулювання процедури самогоноваріння, оподаткування такої діяльності та створення норм до матеріально-технічної бази фізичних осіб, що займаються самогоноварінням.

Ініціаторами законопроекту вказані п’ять народних депутатів зі «Слуги народу».

Читайте також: На "Укрспирті" похвалилися прибутком і сплаченими податками в поточному році

Нагадаємо, що в минулому році група «слуг народу» вже реєструвала законопроект про скасування адміністративної відповідальності за самогоноваріння.  Щоправда, на сайті парламенту йдеться про те, що документ досі перебуває в профільному комітеті.

При цьому в 2012 році депутати Верховної Ради також голосували за проект закону, який мав дозволити виготовлення самогону без мети збуту. Тоді ініціаторами документу виступали депутати з "Партії регіонів". За документ у першому читанні тоді проголосувало 35 депутатів з 226 мінімально необхідних.