UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Слугам" розповіли, як коментувати розмову Байдена з Зеленським

Основне - донести, що Україна та США разом захищатимуть свої демократії від ворога. 

У "Слузі народу" підготували темники, де пояснюється, як депутатам коментувати розмову президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена. За даними видання "Бабель", у розпорядженні якого опинилися документи, цим займалися аналітичний та інформаційний відділи партії. 

Автори тез стверджують, що знайомство президентів було "змістовним".  

Основна тема розмови - безпекова ситуація в Україні, зокрема на окупованій території, та активність Росії поблизу нашого кордону. Проте говорили президенти й про інші речі. 

«США підтримують політичний план президента Зеленського по реформуванню нашої держави — посиленню безпеки, боротьбі з корупцією, роботі заради економічного зростання […] Ми маємо разом захищати наші демократії, тому що загроза від Росії направлена не просто на захоплення наших територій, а на знищення нашого способу життя», — наголошують у тезах.

Автори також роз'яснили, як коментувати тезу, нібито розмова Зеленського та Байдена не відбулася б, якби не сталося загострення в Донбасі. 

«Іноді російські пропагандисти не б’ють по українській владі так, як вітчизняні нібито патріоти. Головне у контактах між першими особами держав не те, як швидко відбувається перша розмова, а те, чи глибокою є довіра між лідерами та чи є результативними відносини», — підкреслюють автори.

Вони також стверджують, що відносини між США та Україною були, є та будуть, незважаючи на прізвища тих чи інших людей. 

«Стратегічне партнерство між нашими державами і спільність інтересів між нашими народами ніколи не змінювались і не зміняться. Це назавжди», — наголошують у тезах.

Читайте також: Зеленський після розмови з Байденом: «Я серйозно налаштований реформувати Україну»

2 квітня відбулася перша телефонна розмова між президентами України і США Володимиром Зеленським і Джо Байденом.

За даними ZN.UA, коло питань було широким, а розмова повноцінною. До спілкування обидві сторони готувалися заздалегідь, обговорювали реформи, фактори, що сприяють зміцненню України та необхідність уникати помилок попередників нинішньої української влади.

Як повідомив Зеленський, Байден запевнив його в готовності США підтримувати Україну в протистоянні російській агресії.

У Білому домі актентували увагу на боротьбі з корупцією, проведенні реформ, а також підтвердили підтримку територіальній цілісності і державного суверенітету України.

Після розмови з американським президентом Зеленський заявив, що «серйозно налаштований реформувати Україну».