UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Слуги народу" виступили проти створення Консультативної ради в Мінську: список депутатів

Народні депутати звернулися до Зеленського та заявили, що раду не можна створювати в тому форматі, про який домовилися в ТКГ.

Народні депутати від "Слуги народу" звернулися до президента у зв'язку з намірами Тристоронньої контактної групи в Мінську створити так звану Консультативну Раду, до якої на рівних з Україною правах увійдуть представники незаконних формувань "Л/ДНР". При цьому РФ, яка є країною-агресором, увійде до ради як "спостерігач-гарант".

"Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та ін. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи", - йдеться у зверненні.

Підписанти також стурбовані тим, що до Консультативної Ради на рівних правах увійдуть представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій. У зверненні вказано, що згідно із законом "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", Росія є окупантом. Також Україна на законодавчому рівні визнала, що на окупованих територіях, діють окупаційні органи влади Російської Федерації

"Відтак, українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих "ЛНР", "ДНР", ОРДЛО і таке ін. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави", - йдеться у зверненні.

Водночас підписанти зазначили, що створення Консультативної ради у такому варіанті створює основу для того, аби поставити під сумнів закріплену в українському законодавстві позицію щодо збройної агресії Росії, яка окупувала частин Донбасу та анексувала Крим. Окрім того, у зверненні вказано, що такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій західних партнерів України. Крім того він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту в Донбасі.

"У зв'язку з цим ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать діючому законодавству держави та національним інтересам", - йдеться у зверненні.

Підписанти також закликали Зеленського зобов'язати українську делегацію в ТКГ проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду про підходи та стан переговорів.

Під зверненням підписалися:

  1. Аліксійчук Олександр
  2. Безгін Віталій
  3. Бондар Ганна
  4. Василів Ігор
  5. Герус Андрій
  6. Гурін Дмитро
  7. Жупанин Андрій
  8. Кисилевський Дмитро
  9. Красносільська Анастасія
  10. Кузьміних Сергій
  11. Лерос Гео
  12. Маріковський Олександр
  13. Марчук Ігор
  14. Мезенцева Марія
  15. Михайлюк Галина
  16. Мовчан Олексій
  17. Мотовиловець Андрій
  18. Наталуха Дмитро
  19. Петруняк Євген
  20. Подгорна Вікторія
  21. Потураєв Микита
  22. Рубльов В'ячеслав
  23. Тимофійчук Володимир
  24. Ткаченко Олександр
  25. Фріс Ігор
  26. Чернєв Єгор
  27. Чорний Дмитро
  28. Шуляк Олена
  29. Юнаков Іван
  30. Яременко Богдан
  31. Ясько Ліза

При цьому вказано, що перелік поповнюється.

ZN.UA отримало протокол засідання в Мінську, під час якого представники ТКГ вирішили створити Консультативну раду. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта". У протоколі засідання йдеться про те, що основним завданням Консультативної Ради є "проведення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєкту політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту згідно з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України".

Як зазначила оглядачка ZN.UA Тетяна Силіна, рівний статус України та представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".

Однак за версією голови Офісу президента Андрія Єрмака, у цій ситуації мова нібито "не йде про правове визнання представників ОРДЛО і прямих переговорів з ними".