Фракції "Слуга народу" підготувала законопроєкт "Про інтерпеляції", який дозволить парламенту ставити питання про відповідальність міністрів та ініціювати їхню відставку, повідомила на своїй сторінці в Facebook заступник голови фракції Євгенія Кравчук.
За її словами, попри те, стаття 85 Конституції покладає на парламент функцію контролю над Кабінетом міністрів, на сьогодні відсутні законодавчі положення, які конкретизували б таке конституційне право.
"Вихід – процедура інтерпеляції. Це маловідоме українцям поняття і означає право парламенту підняти питання про відповідальність того чи іншого міністра... Ми вже підготували проєкт закону "Про інтерпеляції". Подяка Ользі Совгир і Галини Третьякової", - зазначила Кравчук.
Згідно з проєктом закону, ініціювати процедуру зможе певний комітет або 45 народних депутатів. Далі питання розглядається в профільному комітеті, а коли він дасть висновок - виноситься на пленарне засідання.
"Якщо рішення про незадовільну роботу члена Кабміну набирає 226 голосів, прем'єр-міністр протягом 15 днів зобов'язаний внести подання про його звільнення. У разі, якщо прем'єр не робить цього, питання включається до порядку денного парламенту без голосування, і парламент ухвалює рішення про звільнення міністра. Щодо міністрів оборони і закордонних справ – Рада рекомендує президенту звільнити їх, якщо дає негативну оцінку за результатами інтерпеляції", - пояснила депутат.
Також Кравчук зазначила, що Верховна Рада не може звільнити міністрів відразу з визнанням їхньоъ роботи незадовільною, оскільки відсторонення від цього процесу прем'єра призведе до порушення балансу між парламентом і урядом і буде порушенням Конституції, адже Україна є парламентсько-президентською республікою.
Ще кілька тижнів тому голова політради партії "Слуга народу"Олександр Корнієнко в інтерв'ю ZN.UA поділився планами щодо змін законодавства про вибори. Необхідність цих змін політик пояснив необхідністю "структурувати політичний ландшафт" і не допустити загрози сепаратизму.