Формула "Просто припинити стріляти...", яка лунає з Києва, не означає припинення війни, особливо, війни гібридного типу, де стріляє не тільки зброя поля бою, але й зброя масового ураження мозку - пропаганда. А також може бути використана і енергетична зброя з ефектом масового ураження - холод, темрява, відсутність звичного комфорту, сервісу в зимовий період і бунтівні натовпи тих, хто ще вчора становив 73%.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Горбулін, Михайло Гончар та Сергій Дяченко. На їхню думку, командирами (не)керованого хаосу можуть виявитися не тільки офіцери армії супротивника, але і власні "слуги народу", які не мають адекватного уявлення про те, що відбувається.
"Ніхто не знає, наскільки суворою або, навпаки, м'якою в метеорологічному сенсі може виявитися майбутня зима. Проте в політичному плані вона обіцяє бути спекотною. Україна вже увійшла в зону високого тиску зовнішніх чинників. Енергополітичний чинник тиску відіграє одну з ключових ролей в інструментальному наборі ведення війни гібридного типу. Особливо для країн з високим питомим рівнем енергоспоживання, до яких ми все ще належимо", - зазначають експерти.
Докладніше про найближче майбутнє гібридної війни читайте у матеріалі Володимира Горбуліна, Михайла Гончара і Сергія Дяченка "Як не стати командирами хаосу, або Спекотна зима-2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".