До Верховної Раду проходять п'ять партій, відносну більшість голосів виборців отримала пропрезидентська партія "Слуга народу". Згідно з результатами екзит-полу телеканалу "112. Україна", за "Слугу народу" проголосували 42,7% виборців.
На другому місці з 30%-м відривом – проросійська "Опозиційна платформа – За життя" Бойко-Медведчука, за яку проголосували 12,9%.
8,8% голосів виборців отримала "Європейська Солідарність" на чолі з Петром Порошенком. На четвертому місці – "Батьківщина" Юлії Тимошенко з 8,5%.
Партія Святослава Вакарчука "Голос" заручилася підтримкою 6,5% виборців.
Інші політичні партії не подолали прохідний бар'єр та не провели депутатів до парламенту за партійними списками. При цьому "Сила і Честь", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Партія Шарія", "Опозиційний блок" і "ВО Свобода", згідно з даними опитування, отримали більше 2% і тому можуть претендувати на фінансування своєї діяльності за рахунок коштів платників податків.
У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії.
Екзит-поли свідчать, що до парламенту проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 43,9%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,5%, "Європейська солідарність" – 8,9%, "Батьківщина" – 7,6%, "Голос" – 6,3%. За даними екзит-полу телеканалу "1+1", у "Слуги народу" - 44,4%, "Опозиційна платформа - За життя" отримала 12,5%, "Європейська Солідарність" - 8,5%, "Батьківщина" - 7,7%, "Голос" - 6,0%.
У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.
Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: станом на 16:00 на дільниці прийшли лише 36,57% виборців.
Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA – "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".