UA / RU
Підтримати ZN.ua

Слабкі чи сильні: як українці ставляться до президента, прем'єра, РНБО та Ради

Водночас соціологи розповіли, чи підтримують громадяни розпуск парламенту та Кабміну.

Розпуск Верховної Ради підтримують 63% українців, йдеться в опитуванні Соціологічної групи «Рейтинг». Водночас розпуск Кабінету міністрів підтримують 58% українців. Якщо говорити про відставку та перевибори президента України, то підтримують такий варіант 43%, проти – 54%.

При цьому сильним чинного президента вважають 16% громадян, а слабким – 40%. Ще 43% опитаних зазначили, що президент ні сильний, ні слабкий.

Чверть українців вважають сильним органом Раду нацбезпеки та оборони, для третини громадян – це слабкий орган. Ще для третини РНБО ні сильний, ні слабкий орган.

Прем’єр-міністра сильним вважають 8% громадян, слабким – 42%. Ще стільки ж вважають його ні сильним, ані слабким. 

Верховну Раду сильною вважають 6% українців, слабким – 61%. Крім того, 31% громадян вважають парламент ні сильним, ні слабким.

Що стосується опозиції у чинному скликанні парламенту, то 15% вважають її сильною, ще 43% – слабкою. На думку 35%, опозиція ні слабка, ні сильна. При цьому коаліцію вважають сильною 11% опитаних, слабкою – 44%. Ще для 33% респондентів коаліція ні сильна, ні слабка.

Опитування провели 14-16 грудня серед населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 2000 респондентів методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) у всіх регіонах крім окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Читайте також: На найближчих виборах до Ради потрапили б вісім партій – опитування

Як повідомлялося, президенту Володимиру Зеленському довіряють 38% українців, тоді як не довіряють 61%. Також до трійки лідерів довіри увійшли колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман та ексспікер парламенту Дмитро Разумков.