UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скільки депутатів не голосують у Верховній Раді попри формальну присутність: ЧЕСНО провів дослідження

Деякі з депутатів "випаровуються" під час голосувань.

Більшість народних депутатів, які не беруть участі в голосуваннях — представники груп   «Платформа за життя та мир» (колишня ОПЗЖ) та «За майбутнє». У ПЗЖМ таких 45%, а у їх «колег» по прогулах —  44%. Такі дані оприлюднив Рух ЧЕСНО, проаналізувавши голосування парламентарів з початку 2022 року по травень 2023.

Найменше «пасивних» депутатів налічується у фракціях «Слуга народу» (6,8%) та Голосу (15%). А у «Європейській солідарності» та «Довірі» немає жодного депутата, у яких за цей час відсоток неучасті в голосуваннях був більший за 30%.

Рух ЧЕСНО

Окрім прогульників засідань, в українському парламенті є й такі, хто  під час голосувань «випаровується»: їхні картки знаходяться у слотах, однак у голосуванні депутати участі не беруть.

Саме через таких політиків ледь не зірвався розгляд питання про деколонізацію топонімічних назв.

Попри те, що за календарний місяць обранці проводять під куполом лише кілька днів, десятки депутатів імітують свою присутність у залі.

Рух ЧЕСНО

«Така ситуація у парламенті під час дії воєнного стану змушує поставити серйозне питання до якості роботи народних депутатів із фракцій «Батьківщини», «ЄС» та «Голосу», а також депутатської групи «За майбутнє», — наголосили в ЧЕСНО.

Саме належне виконання депутатами цих політичних сил своїх забезпечило б незалежність важливих законодавчих ініціатив від голосів тих обранців, які пройшли до парламенту від забороненої партії ОПЗЖ.

Раніше Рух ЧЕСНО вже писав, що практика неучасті в голосуваннях є доволі поширеною серед нардепів та депутатів міських рад. Часто рішення не брати участь у тому, або іншому голосуванні приймаються на засіданнях фракцій напередодні пленарних засідань, однак подекуди можуть виникати спонтанно.

ЧЕСНО нагадує обранцям усіх рівнів, що в обов'язки депутата входить голосувати «за», «проти», або «утримався», а варіанту «не голосував» регламенти ані Верховної, ані місцевих рад не передбачають.

Раніше громадський рух ЧЕСНО зафіксував випадки, коли на сайтах комітетів Верховної Ради повідомлення про події публікували заднім числом або у невідповідний час.

Рік тому повідомлялось, що чверть депутатів регулярно прогулюють засідання.