UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Східного партнерства» більше не існує – Клімпуш-Цинцадзе

Україна шукатиме нові інструменти.

Ініціатива «Східного партнерства» більше не існує як інструмент. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну, Києву варто шукати нові можливості, наголосила віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе  під час виступу на конференції з безпеки та зовнішньої політики The Rīga Conference 2022.

«"Східного партнерства" вже не існує як інструменту. (...) Як кажуть індіанці, якщо кінь мертвий, злізьте. Це те, що нам слід зробити. Ми маємо думати про майбутнє і, мабуть, шукати для цього інші інструменти та можливості», - цитує віце-прем’єрку кореспондент hromadske.

«Східне партнерство» – це зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів ЄС: Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну. Ініціативу започаткували 7 травня 2009 року.

Стратегічним інтересом України щодо «Східного партнерства» було надання перспективи членства в ЄС та перетворення ініціативи на з’єднуючу ланку з політикою розширення Євросоюзу.

Читайте також: Україна запропонувала ЄС своє бачення подальших кроків на шляху до членства

Єврокомісія та лідери Євросоюзу швидко провели аналіз заявки України на членство в ЄС та опитувальника на статус кандидата. Наразі критично важливо не втратити цей темп роботи. Для цього Україна має отримати стратегічну ясність щодо подальших кроків після виконання рекомендацій Єврокомісії. Потрібна зрозуміла для обох сторін дорожня карта. Що зі свого боку пропонує Київ? Читайте в статті віцепрем'єр-міністерки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної «Україна на шляху до ЄС: де ми є і куди рухаємося далі».