Так званий закон про дезінформацію, який видався представникам різнопланових ЗМІ України "драконівським" і авторитарним і викликав справжній скандал у медіаспільноті, відправлений на доопрацювання. Робоча група вивчатиме отримані зауваження.
Про це міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський заявив в ефірі ток-шоу на "Суспільному", повідомляє УНН.
"Ми хочемо конструктивного діалогу і ми шукаємо відповіді на питання постійно. Ми провели у вівторок (28 січня – ред.) стратегічну сесію з великою кількістю журналістів і медіаспільноти, ми отримали зворотний зв'язок, розбили всі зауваження на групи і зараз працюємо з кожною групою зауважень, а потім повернемося до суспільства, потім переробимо закон(проєкт) зі стейкхолдерами і повернемо його ще раз, покажемо цей закон(проєкт)", - зазначив Бородянський.
Міністр підкреслив на важливості цього законопроєкту, бо "кількість фейків збільшується в геометричній прогресії".
Створення асоціації професійних журналістів глава МКМС пов'язав з тим, щоб забезпечувати журналістській спільноті дотримання етичного кодексу.
"Ми створюємо систему, у якій є можливість відділити журналістів, які говорять правду, від журналістів, які не говорять правду. Причому не державою розділити, а самими журналістами", - зауважив Бородянський.
Нагадаємо, раніше Бородянський заявляв, що норми закону про дезінформацію будуть діяти, поки частина України окупована.
Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) зі свободи ЗМІ Арлем Дезір відвідає Україну з 4 по 7 лютого через законопроєкт про боротьбу із дезінформацією. Про це повідомив у Facebook голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.
За його словами, також Дезір має зустрітися із керівництвом парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, яке є автором законопроєкту про медіа.