UA / RU
Підтримати ZN.ua

Amnesty International відправляє на перевірку скандальну доповідь про ЗСУ

У Amnesty International запевняють, що хочуть розібратися у ситуації з доповіддю щодо порушень міжнародного права ЗС України.  

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International хоче, щоб процедуру підготовки доповіді, в якій українські військові були звинувачені у порушенні законів війни, було ретельно перевірено незалежними експертами, повідомляє DW.

Читайте також: AI використали для звіту свідчення людей, які пройшли російську «фільтрацію»

Як повідомили 12 серпня в AI, відповідна експертиза "ініціюється на міжнародному рівні". Йдеться про перевірку самого процесу підготовки матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз звіту.

Крім того, в AI хочуть проаналізувати практику прийняття рішень усередині колективу та його організаційну культуру. "Ми хочемо зрозуміти, що саме пішло не так і чому, щоб отримати уроки і покращити нашу роботу в галузі прав людини", - кажуть в AI.

Читайте також: Фінське відділення Amnesty International втратило донорів після скандального звіту щодо роботи ЗСУ

В організації шкодують, що прес-реліз, присвячений дослідженню, оприлюднили без достатнього контексту. "У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним військовим злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International", - визнають правозахисники.

Читайте також: «Це прямі наслідки війни»: Єврокомісія відреагувала на доповідь Amnesty International

"Висновки не були подані з тією делікатністю та точністю, яку слід очікувати від Amnesty. Це також стосується подальшої реакції міжнародного секретаріату організації на критику громадськості", - вважають в AI.

"Ми засуджуємо інструменталізацію прес-релізу російською владою", - додали там.

Доповідь Amnesty International про Україну була опублікована 4 серпня. У ньому говорилося, що ЗС України порушуючи гуманітарне право і закони війни створюють бази в житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях, наражаючи тим самим на небезпеку громадянське населення. Водночас в організації зазначили, що така практика "жодним чином не виправдовує невиборчі російські атаки".

Публікація Amnesty викликала вкрай негативну реакцію в Україні. Президент України Володимир Зеленський звинуватив організацію у "аморальній вибірковості". Український центр стратегічних комунікацій заявив, що автори доповіді використали свідчення людей, які опинилися у в'язницях чи фільтраційних таборах на окупованих територіях.

Читайте також: The ​​Times назвала Amnesty International “пропагандистами Путіна”

Український офіс Amnesty повідомив, що не брав участі у підготовці доповіді, його голова Оксана Покальчук на знак протесту пішла у відставку.

Amnesty International пізніше заявила, що шкодує про страждання і гнів, викликані публікацією звіту, але не відмовляється від відомостей і висновків, що містяться в ньому.