UA / RU
Підтримати ZN.ua

СК Росії заявив про катастрофу малайзійського "Боїнга" через попадання ракети "повітря-повітря"

"Боїнг" нібито був збитий ракетою не російського виробництва, вважає Маркін.

Офіційний представник Слідчого комітету (СК) Росії Володимир Маркін заявив, що СК нібито володіє інформацією про аварії малайзійського "Боїнга" в небі над 3 через попадання в нього ракети "повітря-повітря".

"Що стосується пріоритетної версії, то у нас є дані, в тому числі, засновані на результати експертиз, що літак був збитий ракетою типу "повітря-повітря". Більш того, експерти припускають, що встановлений тип ракети і що ця ракета не російського виробництва. І все це ще раз підтверджує свідчення найважливішого свідка Євгена Агапова, що проходив військову службу на посаді механіка авіаційного озброєння першої ескадрильї бригади тактичної авіації ВПС України", - сказав Маркін.

Читайте також: Малайзія оприлюднила проект резолюції Радбезу ООН про трибунал по збитому Боїнгу

Проте інформація СК РФ прямо суперечить даним радника генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайла Малишевського, який заявив, що в малайзійський "Боїнг", збитий 17 липня 2014 року над Донецькою областю України, потрапила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". "За характером отворів у фрагментах фюзеляжу літака, на основі всебічного аналізу пошкоджень був зроблений висновок, що в даному випадку використовувалася ракета типу 9М38М або 9М38М1 з бойовою частиною типу 9М314 або 9М314М1, оскільки тільки в них вражаючі елементи мають форму "двотавра", - сказав експерт.

15 липня CNN з посиланням на свої джерела повідомив, що нідерландські фахівці в опублікованому проекті доповіді про розслідування катастрофи вважають, що Боїнг-777 над Донбасом збила російська ракета.

Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".