UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник та Луценко на засіданні КДКП вимагають звільнення Холодницького: трансляція

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія розглядає справу про зловживання керівника САП.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) 26 липня почала розгляд скарги генерального прокурора України Юрія Луценка та директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Спочатку журналістів та активістів громадської організації "Центр протидії корупції" не пустили на засідання, однак після перерви та акредитації дозволили зайти до зали.

Як пише "РБК-Україна", скаржники - Юрій Луценко та Артем Ситник - просять кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів звільнити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Вони раніше надіслали до КДКП скаргу щодо перегляду попереднього рішення комісію про догану Холодницькому.

"Просимо притягнути Холодницького Н.І. до відповідальності, а також накласти дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з органів прокуратури", - вказано у скарзі.

Як заявив у ході засідання член КДКП Олександр Ковальчук, Холодницького звинуватили у тому, що він підбурював осіб до дачі неправдивих показань, відповідні докази яких є в "акваріумних записах", які були встановлені у кабінеті керівника САП.

"У кримінальному провадженні зазначається, що він підбурював осіб до дачі неправдивих показань, блокував притягнення винних осіб, нецензурно спілкувався з прокурором Кривенко В.В., принижував співробітника Симківа. В скарзі зазначається, що було намагання психологічного тиску", - сказав Ковальчук.

Під час перерви, оголошеної для вирішення питання про допуск активістів і журналістів, Холодницький вийшов у коридор. Його оточили активісти, які почали вигукувати "Ганьба". Виникла штовханина, охоронці вивели Холодницького в інше приміщення.

Як зазначив керівник ЦПК Віталій Шабунін, всі присутні прокурори САП підтвердили, що Холодницький говорив прокурору САП: "Подзвони в Солому (Солом'янський суд) нехай не розглядають", тобто стримав розслідування у справі хабара в.о. міністра охорони здоров'я Супрун, а також інші факти, зафіксовані у плівках.

Натомість Назар Холодницький у свій захист заявив, що вирішив вчинити психологічний тиск на свідка та увійти у довіру і всі попередження свідка про якісь слідчі дії та перспективи провадження - це методи його роботи.

Раніше Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) винесла власні рекомендації у справі керівника САП Назара Холодницького, в якому рекомендується оголосити йому догану, але не звільняти, хоча Холодницький "не забезпечив дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому в його діях є склад дисциплінарного проступку".

У той же час, директор НАБУ Артем Ситник, написав заяву главу САП, вважає, що після такого проступку є підстави для звільнення Холодницького з посади.

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

31 травня прокурори ще на місяць продовжили розгляд скарги проти Холодницького.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".