UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник сподівається на подальшу співпрацю НАБУ та САП

За його словами, очільники обох антикорупційних відомств звернулися у поліцію за фактом інциденту з "прослуховуванням" 19 вересня.

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник переконаний у тому, що продуктивна робота між НАБУ та Спеціалізованою антикорупційної прокуратурою (САП) можлива, попри конфлікти між антикорупційними відомствами. Таку точку зору він озвучив під час фестивалю "ДумкоFest. Антикорупція".

За словами Ситника, і він, і керівник САП Назар Холодницький подали у поліцію заяви про відкриття кримінальних проваджень за фактом подій 19 вересня (можливої спроби встановлення детективами Бюро "прослуховування" в антикорупційній прокуратурі – ред.). Директор НАБУ висловив надію на об'єктивне розслідування інциденту.

"Антикорупційне бюро також призначило службове розслідування у зв'язку з цим інцидентом і матеріали цього розслідування ми передаватимемо, щоб вони були взяті до увагипід час розслідування. Підозра співробітникам НАБУ не оголошувалася. Підстави для повідомлення підозри визначає слідчий", - пояснив він.

Коментуючи події 19 вересня на подвір'ї Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, голова Бюро назвав дії співробітників САП та Управління державної охорони (УДО) "неправомірними". На його думку, саме вони і стали причиною конфлікту.

"У першу чергу (причиною конфлікту стали – ред.) – неправомірні дії співробітників Антикорупційної прокуратури та співробітників Управління державної охорони, які незаконно заблокували пересування співробітників НАБУ, які виконували свої службові обов'язки", - додав Ситник.

Пояснивши, що дії НАБУ не стосувалися безпосередньо Холодницького і були санкціоновані. Але не уточнив, у межах якої справи вони проводилися, і чи повинно було "прослуховування" бути встановлено в кабінеті прокурора, який розслідує справу "Роттердам+".

Однак прямий конфлікт із головою САП керівник НАБУ виключив.

"У мене немає відчуття, що є конфлікт. Тому що тоді можна назвати конфліктом будь-які підозри, які оголошуються у тих справах, які ми розслідуємо... це виконання нашої роботи. Якщо є інформація про неправомірні дії будь-кого, ми вживаємо заходи, передбачені законом, і фіксуємо правопорушення", - відзначив він у розмові з журналістами.

І висловив сподівання на продовження плідної співпраці між двома антикорупційними відомствами.

"Співпраця триває... Загалом робота йде і зараз справи передаються до суду... Сподіваюся, що співпраця продовжуватиметься. Ми зі свого боку налаштовані на це, все робимо для того, щоб справи просувалися", - резюмував директор Бюро.

Нагадаємо, 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті Холодницького виявили приховані засоби прослуховування.Слідчі дії стосовно керівника САП вело НАБУ під процесуальним керівництвом ГПУ.

Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) визначила дисциплінарне стягнення для Холодницького у вигляді догани, замість звільнення.

Детальніше про справу головного антикорупційного спецпрокурора читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".