UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ситник наполягає на звільненні Холодницького з посади керівника САП

У КДКП є всі законні підстави для цього, наголошують в антикорупційному бюро.

Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник скерував до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) заперечення щодо висновку у справі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, яким рекомендовано винести йому догану, але не звільняти, повідомляє прес-служба НАБУ.

"Оскільки у висновку члена КДКП констатовано неодноразове вчинення Назаром Холодницьким саме грубих порушень, то наявні усі передбачені законом підстави для прийняття комісією рішення про неможливість його перебування на посаді прокурора, що тягне за собою припинення його повноважень як … заступника генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – йдеться у листі Ситника, відправленому у понеділок, 16 липня.

Під час розгляду скарг на Холодницького від директора НАБУ та очільника ГПУ, комісією було встановлено порушення ним правил прокурорської етики, розголошення службових відомостей, вчинення дій, що завдають шкоди авторитету органів і незаконне втручання у службову діяльність іншого прокурора.

Проте, на думку експертів КДКП, рішення про звільнення Назара Холодницького має ухвалюватися за рекомендацією Ради прокурорів України. Вони також наголошують на "відсутності підстав" для звільнення керівника САП у межах норм, визначених законом "Про прокуратуру".

У НАБУ ж наголошують на тому, що Комісія може приймати рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора і припинення її повноважень. Зокрема, у випадку вчинення прокурором грубого порушення.

"НАБУ переконане, підтверджені висновком КДКП неодноразові грубі порушення Назара Холодницького є достатніми законними підставами для прийняття рішення про неможливість перебування його на посаді… відповідно до ч.3 ст.51, ч.2 ст.41 закону "Про прокуратуру", - зазначили в антикорупційному відомстві.

Відповідно до закону, повноваження заступника генпрокурора та керівника САП припиняються у разі звільнення прокурора з посади або припинення його повноважень на цій посаді.

"Національне бюро вважає, що у даному випадку КДКП може і має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання про внесення рекомендації щодо звільнення керівника САП", - резюмували у Бюро.

Раніше Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) винесла власні рекомендації у справі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького, в якому рекомендується оголосити йому догану, але не звільняти, хоча Холодницький "не забезпечив дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому в його діях є склад дисциплінарного проступку".

У той самий час, директор НАБУ Артем Ситник, який написав заяву на голову САП, вважає, що після такого проступку є підстави для звільнення Холодницького з посади.

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".