Що саме в рамках цієї "війни" має намір зробити керівництво Сирії, дипломат не уточнив.
Раніше Євросоюз оголосив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, що пов'язані з сирійським керівництвом.
Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а з чиновникам і бізнесменам, що пов'язані з режимом, заборонили з'являтися на території ЄС.
Сирійський міністр також сказав, що Дамаск не потерпить ніякого зовнішнього втручання у внутрішні справи. Він, зокрема, виключив можливість встановлення над Сирією зони, забороненої для польотів або іншу форму іноземного військового втручання.
Крім того, В. Муаллем закликав Туреччину переглянути її жорстку позицію щодо сирійського керівництва. Раніше Анкара в категоричній формі вимагала від Дамаска припинити насильство щодо власного населення. Ця вимога була викликана тим, що вже більше десяти тисяч сирійців з прикордонних районів втекли від свого уряду до Туреччини. При цьому потік переселенців не вичерпується.
У зв'язку з цим турецький президент Абдулла Гюль вимагає від сирійського колеги Башара Асада оголосити про створення в Сирії плюралістичної багатопартійної системи, проведення там чесних виборів під наглядом іноземних
представників, припинення насильства та надання свободи ЗМІ.
Сирійці поки ці вимоги виконати не готові.