Звернення президента України щодо введення миротворців ООН в Донбас після досягнення мінських угод від 12 лютого є недоцільним, вважає член фракції "Опозиційний блок" Нестор Шуфрич.
У своїй заяві Шуфрич нагадує, що 27 січня його партія пропонувала Раді звернутися в ООН для введення миротворців в Україну.
"Однак наша ініціатива була піддана нищівній критиці з боку влади і коаліції в парламенті", - зазначає Шуфрич.
Разом з тим, на його думку, ще наприкінці січня ініціатива блоку "була логічна", тому що на той момент мінське перемир'я відверто не діяло і через загострення конфлікту значно збільшилася кількість жертв серед громадян України в Донбасі.
При цьому Шуфрич вважає, що вже зараз, "коли в Мінську прийнята реальна карта виходу з кризи, коли мінські угоди нарешті прояснили статус Донбасу в складі України", рішення президента Петра Порошенка і РНБО про миротворців виглядає нелогічним.
Шуфрич нагадав, що добре знає президента Петра Порошенка з тих пір, як вони були бізнес-партнерами, були в одній фракції і входили в керівництво СДПУ.
"Порошенко, безумовно, дуже талановита людина, але при цьому він дуже амбітний. І, звичайно ж, на всі його рішення не може не впливати відповідальність за наказ, відданий їм 30 червня - про вихід України з режиму перемир'я і наказ про наступ сил АТО", - таку думку висловив Нестор Шуфрич в своїй заяві.
На його думку, це рішення було помилковим і призвело до "затяжного конфлікту, до жертв, руйнування інфраструктури Донбасу і економіки України".
У зв'язку з цим Шуфрич пропонує взяти ініціативу врегулювання конфлікту в Донбасі парламенту.
"Ми повинні допомогти виконавчій владі врегулювати цей конфлікт. Не тільки тому, що у нас зараз парламентсько-президентська республіка, а в першу чергу тому, що колективні рішення у цій ситуації будуть більш зважені і відповідальні за рішення однієї людини", - сказав народний депутат.
Шуфрич також підкреслив, що виступає за цілісність України.
Він також сказав, що зараз знаходиться у Відні на парламентській асамблеї ОБСЄ і проводить "активні консультації з якнайшвидшої реалізації та законодавчої імплементації мінських угод".