UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штайнмайер визначив основні завдання з реалізації "мінських домовленостей" в 2016 році

Очільник МЗС Німеччини зазначив, що зростання порушень "тиші" є "невтішним розвитком в кінці року".

Очільник Міністерства закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер в спеціальній заяві, яку було поширено прес-службою відомства, назвав першочергові завдання з реалізації "мінських домовленостей" у 2016 році.

Як інформує Deutsche Welle, Штайнмайер заявив, що незважаючи на "відчутний прогрес в економічній і соціальній сферах", а також у питанні відведення важкої зброї, досягнутий протягом року, багато питань так і не вирішені.

Він підкреслив, що кількість порушень режиму "тиші" збільшується. На думку глави МЗС Німеччини, це "невтішний розвиток в кінці року". Також дипломат звернув увагу на відсутність розуміння щодо порядку проведення місцевих виборів на підконтрольних проросійським бойовикам територіях Донбасу і на погіршення гуманітарної ситуації в регіоні.

Крім того, Штайнмаєр назвав головні завдання, які потрібно виконати для реалізації Мінська-2.

"Ми повинні далі працювати над тим, щоб до початку 2016 року відбулися місцеві вибори і повністю був імплементований пакет мінських домовленостей, також шляхом відновлення Україною повного контролю над своєю державної кордоном", - йдеться в заяві міністра.

За його словами, офіційний Берлін у рамках "нормандського" формату і в новому році всіма силами буде підтримувати втілення мінських домовленостей.

Напередодні президент України Петро Порошенко в телефонному режимі скоординував позиції з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель перед переговорами лідерів країн "нормандської четвірки".

Згідно з домовленостями, досягнутими учасниками Тристоронньої контактної групи в Мінську 22 грудня, з 00:00 23 грудня в Донбасі введено "повний і беззастережний режим тиші".

Нагадаємо, 2 жовтня в Парижі відбулася зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" за участю президента України Петра Порошенка, федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента Російської Федерації Володимира Путіна.