UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штайнмаєр сподівається на "зміцнення довіри" між Україною та Росією у зв'язку із звільненням Савченко

Мінські переговори отримали "позитивний імпульс", вважає глава німецької дипломатії, який вже давно виступає за скасування санкцій проти РФ.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розраховує, що звільнення Надії Савченко зробить внесок "у зміцнення довіри між Україною та Росією".

Його заява опублікована прес-службою МЗС ФРН.

"Я радий, що українська льотчиця Надія Савченко була звільнена і повернулася до своєї сім'ї в Україну. Бажаю їй швидкого поліпшення здоров'я, наші думки з нею. Я сподіваюся, що сьогоднішній обмін зробить внесок у зміцнення довіри між Україною і Росією і тим самим дасть позитивний імпульс Мінським процесу", - повідомив Штайнмайер.

Вдень у середу, 25 травня, звільнена Надія Савченко прибула в Україну, куди її доставив президентський літак.

Процес обміну Савченко на Александрова і Єрофєєва розвивався стрімко при мовчанні російської влади та підконтрольних їм ЗМІ. Доля російських ГРУшників на даний момент поки залишається невідомою.

Читайте також: Справа Карпюка і Клиха за рівнем і грубістю фальсифікацій перевершує справу Савченко – адвокат

Вранці стало відомо, що літак президента України Петра Порошенка відправився в Ростов-на-Дону, де, як передбачалося, повинно було відбутися звільнення незаконно засудженої в РФ української льотчиці Надії Савченко.

За інформацією російських ЗМІ, обмін Савченко на російських ГРУшників погодили лідери України, Франції, Німеччини і Росії в ході телефонної розмови напередодні.

Вже вдень стало відомо про те, що президент РФ Володимир Путін підписав указ про помилування Савченко. За інформацією ЗМІ, формально з проханням про помилування до Путіна звернулися родичі загиблих в Донбасі журналістів ВГТРК (у вбивстві яких звинувачували Савченко).

Після прибуття у Київ, Савченко зробила перша публічна заява на свободу, попросивши вибачення у тих матерів, чиї діти не повернулися додому.

Ми проаналізували останні заяви української льотчиці, незаконно засудженої в РФ. Висновок, який можна зробити - схоже на те, що скоро в Україні з'явиться впливовий політик нової генерації. Читайте про те, що збирається робити Савченко в Україні у нашому матеріалі.

Читайте також: "Она всегда была свободна и вновь свободу обрела" - Орлуша присвятив вірш звільненню Савченко

Нагадаємо, що Савченко була викрадена у зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року, її незаконно вивезли на територію РФ.

22 березня 2016 року, після винесення судом РФ вироку Савченко, президент Петро Порошенко заявив про готовність обміняти ГРУшників Александрова та Єрофєєва на Савченко, якщо Путін дотримає слова. У той же час глава держави підкреслив, що Україна не визнає обвинувальний вирок української льотчиці.

Зазначимо, що раніше Савченко відмовлялася від обміну її на російських військових.