UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц відвідає Китай з офіційним візитом на початку листопада

Канцлер ФРН стане першим лідером G7, який особисто відвідає Пекін після початку пандемії.

Нещодавно відбувся двадцятий Національний з’їзд Комуністичної партії Китаю, на якому Сі Цзіньпіна було переобрано главою КПК на третій строк. Під час своєї промови політик говорив про загрози Заходу і в той же час анонсував плідну співпрацю з іншими світовими лідерами. Судячи з усього, одним із перших кроків у цьому напрямку стане особиста зустріч з німецьким канцлером Олафом Шольцом, візит якого до Пекіна заплановано на 4 листопада. Про це пише Global Times.

Джерело зазначає, що запрошення Шольца є ознакою бажання Сі Цзіньпіна завоювати довіру серед західних політиків і показати їм, що Китай розділяє світові цінності. Таким чином китайський лідер планує показати іншим, що все більша кількість країн прихильно ставляться до Пекіна та його політики.

Шольц стане першим лідером G7, який відвідає Китай від початку пандемії COVID-19. Крім німецького політика найближчим часом країну відвідають також генсек ЦК Компартії В'єтнаму Нгуєн Фу Чонг, прем'єр-міністр Пакистану Шахбаз Шаріф і президент Об'єднаної Республіки Танзанія Самія Сулуху Хасан

Така висока дипломатична інтенсивність Пекіна має на меті продемонструвати контраст з політикою США, які, на думку китайської влади, «очолюють західну гегемонію, що спричинила зростання конфронтації у світі». 

Читайте також: Сі Цзіньпіна втретє обрали очільником Компартії КНР. Він став найвпливовішим очільником Китаю з часів Мао Цзедуна

Раніше Сі Цзіньпін заявив про готовність працювати з США для взаємної вигоди.

Китай Сі Цзіньпіна — це не просто країна з глобальними амбіціями. Головні відмінності його політики від політики Китаю, до якого всі звикли за попередні кілька десятиліть, — відкриті претензії на роль одного з центрів сили, готовність іти на конфлікт задля захисту своїх інтересів і використовувати для цього всі засоби. Докладніше читайте у статті Віктора Константинова «Сі готується до великого протистояння: чого чекати від Китаю».