Справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка псує імідж країни на міжнародній арені і може коштувати підтримки західних партнерів, визнає прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Однак розслідування та судові процеси триватимуть, зазначив він в інтерв’ю ВВС Україна.
«Я не щасливий від цього. В будь-якому випадку розслідування проти керівників держави, тим більше, якщо є факти на підтвердження, - це завжди дестабілізація та неприємний момент для держави… Коли є такі підозри, це завжди засмучує. Але відповідальність має бути невідворотною, незалежно від рангів та посад», - пояснив прем’єр.
На думку Шмигаля, ідеальним варіантом є «коли політики поводять себе відповідально й не влізають у корупцію й не зраджують інтересів держави».
«Це не переслідування, але погоджуюсь, що це виглядає не дуже добре. Коли йде мова про покарання для політиків високого рівня в Україні – це псує імідж держави. Але інший бік медалі – покарання має бути невідворотнє для всіх… Як би прикро це не виглядало на міжнародній арені, набагато прикрішим буде виглядати корупція, яка не карається», - додав він.
Прем’єр додав, що не бачить політичного замовлення у справах проти політиків попередніх генерацій.
«Судова система на верхньому рівні вже реформована. У тих справах, які тривають проти політиків попередніх генерацій, я не бачу політичного замовлення», - відзначив Шмигаль.
Нагадаємо, 18 червня стало відомо, що Державне бюро розслідувань розслідує ще одну справу проти Петра Порошенка – про «розпалювання релігійної ворожнечі при створенні Православної церкви України». Сам Порошенко стверджував, що дізнався про це перед засіданням суду, на якому йому мали обирати запобіжний захід.
Вранці 10 червня Порошенко прибув на допит в ДБР, де його мали допитувати у справі про прослуховування міжнародних переговорів з його участю. У бюро заявили, що нібито повідомили про підозру Порошенку.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка, заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
За місяць до цього журналісти Bihus.Info вказали на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення його із зазначеної посади, яке тепер він оскаржує у суді.
За часів роботи в СБУ Семочко мав безпосереднє відношення до втручання спецслужби в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу. А його родина має громадянство РФ.