UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шість партій виступили зі спільною заявою з приводу силової акції влади під Радою - Гриценко

Дії влади вважають беззаконними і злочинними.

Шість українських політичних партій - "Громадянська позиція", "Європейська партія України", "Рух нових сил", "Народний контроль", "Громадянський рух Хвиля" и "Політична сила Альтернатива" зробили спільну заяву з приводу подій 3 березня під Верховною Радою, повідомив на своїй сторінці в Facebook Анатолій Гриценко.

"Вранці 3 березня близько тисячі спецпризначенців скоїли напад на табір протестувальників на Площі Конституції. Ветеранів, що в 2014-2015 роках проливали кров на Сході країни, жорстоко побили та поставили на коліна... Ми вважаємо такі дії влади є злочином", - йдеться в повідомленні.

Також у заяві йдеться, що представники чинної влади виправдовують силову акцію тим, що протестувальники, нібито, готували захоплення парламенту.

"Ми сприймаємо ці заяви як свідому брехню. Протест, що тривав з 17 жовтня 2017 року, залишався мирним, всі провокації та насильство здійснювали виключно представники влади", - зазначають представники партій.

На завершення повідомлення було сказано, що акція влади, спрямована на залякування людей і дискредитацію протестів, призведе до зворотного ефекту, а ніхто з винуватців і виконавців силової акції не залишиться без покарання."

Ми запевняємо українців, що докладемо всіх зусиль, щоби цей план не був втілений в життя. Не вдалось Януковичу, не вдасться і Порошенкові... Після зміни влади всі ті, хто приймав рішення про придушення мирного протесту та втілював його в життя, понесуть відповідальність згідно з законом.", - йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що у суботу вранці, 3 березня, між протестувальниками і правоохоронцями сталися сутички під час знесення наметового містечка біля Верховної Ради. Як розповів начальник поліції Києва Андрій Крищенко, поліція отримала рішення суду про дозвіл на проведення слідчих дій під Радою.

Як заявили в поліції, активісти не корилися вимогам поліцейських і нанесли їм тілесні ушкодження. Крім того, у Нацполіції повідомили про те, що в наметовому містечку вилучили 9 гранат РГД-5, запали, "коктейлі Молотова" та 5 димових мін.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу.

У п'ятницю, 2 березня, повідомлялося, що мітингувальники прибрали частину наметів під Верховною Радою, на території Маріїнського парку. Також депутат Єгор Соболєв заявив про те, що намети, розташовані на проїжджій частині вулиці Грушевського, будуть прибрані, "як тільки буде прийнятий закон у цілому про антикорупційний суд".