UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що не так з ПДЧ для вступу України в НАТО: пояснює експерт

Необов’язковість ПДЧ для вступу в НАТО підтверджує, зокрема, те, що цього року без нього до альянсу вступила Фінляндія. 

План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), який намагаються нав’язати Україні – це замінник реального процесу вступу до альянсу, який може відтягнути наше членство на багато років. На цьому наголошує директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Україна - НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».

«Нам важливо нарешті не лише отримати пункт призначення, а й прокласти маршрут до цього пункту. Без ПДЧ і його нових аналогів, які де-факто намагаються накреативити для України в окремих західних столицях як черговий замінник реального процесу вступу до НАТО - замість того, аби нарешті запросити Україну до Альянсу і запустити відповідний процес приєднання попри триваючу агресію», - пояснила експерт. 

Читайте також: Вибиті шибки та загроза рідкісним тваринам: у США почали розслідування невдалого запуску ракети SpaceX

При цьому треба бути обережними з аргументом про те, що НАТО нібито «не може» прийняти до себе країну, в якій точаться активні бойові дії, наголошує Гетьманчук.

«Це може перетворитися на своєрідну пастку. Ті, хто проштовхує таку ідею, фактично заохочують Путіна розробити сценарій, за яким військові дії в тому чи іншому вигляді триватимуть якщо не десятиліттями, то роками», - підкреслила експерт.

На думку Гетьманчук, щоб російська воєнна агресія припинилася якнайшвидше, Україна має отримати запрошення вступити в НАТО і розпочати вступні переговори вже у липні.