Джо Байден за два з половиною місяці до виборів президента США оголосив сенаторку від Каліфорнії Камалу Харріс своєю напарницею та кандидаткою на посаду віцепрезидента. 20 січня вона стане першою в історії жінкою, яка на інавгурації президента США прийме присягу віцепрезидента Сполучених Штатів. Що вона говорила про Україну та телефонну розмову президентів Дональда Трампа й Володимира Зеленського, що призвела до проходження процедури імпічменту, а також про агресію Росії проти України.
Камала Харріс однією з перших на Капітолійських пагорбах виступала з рішучим закликом до Палати представників почати процедуру імпічменту проти Трампа.
Про тиск Трампа на Зеленського
"Вони визнають це: Трамп змусив президента України працювати з Генеральним прокурором США для розслідування проти політичного опонента. Він повинен бути притягнутий до відповідальності", - твітнула Харріс, коли в США опублікували запис розмови Трампа із Зеленським.
Тоді вона не намагалася захистити Байдена або членів його сім'ї від пильної уваги, оскільки Харріс була суперницею Байдена за місце кандидата в президенти від демократів. Вона намагалася звернути увагу на поведінку Трампа щодо іноземного лідера тадержави.
"Він (Трамп) намагається співпрацювати та вступив в змову з іноземним лідером, щоб втрутитися в нашу демократію", - заявила Харріс в кінці вересня 2019 року. "Настав час, щоб Дональда Трампа притягли до відповідальності за таку поведінку, яке було по суті проти інтересів американського народу і проти найкращих інтересів американської демократії", - казала вона.
Харріс також закликала до передачі стенограми розмови Трампа із Зеленським Конгресу США
Сенаторка від Каліфорнії заявляла, що Трамп і Білий дім у відносинах з Україною показують, що президент вважає, що він вище закону. Харріс звинуватила Трампа у використанні президентських повноважень в розмові із Зеленським.
Разом з двома колегами по Сенату Харріс намагалася змусити адміністрацію Трампа оприлюднити документи, пов'язані з Україною і потенційними розслідуваннями суперників президента в рамках федерального закону про свободу інформації. Вони намагалися отримати документи, пов'язані з Україною.
Про агресію Росії проти України
Ще під час своєї президентської кампанії Харріс говорила, що як в Україні, так і в Грузії Росія застосовує військову силу для захоплення території та підриву демократично обраних урядів. Незаконна окупація Криму Росією є серйозним порушенням міжнародних норм, якими керувався світ з часів Другої світової війни. Вона також критикувала Росію за підтримку бойовиків на сході України та кібератаки.
Під час своєї кампанії з висунення в президенти вона говорила, що хотіла б продовжувати підтримувати Україну і забезпечити, щоб США недвозначно підтвердили суверенітет і територіальну цілісність України.
"Я б також розставила пріоритети в роботі з урядом України щодо створення своїх збройних сил, зміцненню громадянського суспільства і боротьбі з корупцією, працюючи в тісній співпраці з нашими європейськими партнерами над дипломатичним рішенням. І на відміну від нинішнього господаря Білого дому, я буду послідовно виступати проти Путіна на захист демократичних цінностей, прав людини та міжнародного правопорядку", - говорила Харріс.