Сейм Литви в понеділок, 10 грудня, ухвалив резолюцію "Про підтримку України в контексті агресії Російської Федерації". Рішення підтримали 79 осіб.
"Прийнята резолюція рішуче засуджує військову агресію проти України з боку Російської Федерації і агресивні односторонні дії, які є грубим порушенням двосторонніх і багатосторонніх угод та міжнародного права, загрожують всьому регіону та європейській безпеці, і закликає до негайних дій", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Постанова включає в себе три пункти: передача Керченської протоки ООН; передача під контроль ООН окупованих Росією територій; звільнення всіх політичних ув'язнених і військовополонених, заарештованих і ув'язнених громадян України.
Резолюція Сейму закликає країни ЄС та країни-члени НАТО розширити і посилити санкції проти Росії, а також розширити і поглибити співпрацю з Україною шляхом зміцнення її обороноздатності, надання допомоги в проведенні реформ і забезпечення того, щоб до 2027 році Україна була належним чином готова до запуску переговорів про вступ до ЄС.
Нагадаємо, раніше Литва прийняла індивідуальні санкції проти громадян РФ, причетних до захоплення українських військових моряків.
Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Пізніше українських моряків вивезли в Москву, більшість з них знаходиться в СІЗО "Лефортово". Поранених полонених перевезли в лікарню "Матроської тиші".
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".