"Можливо, потрібно встановити більш тісні тимчасові рамки (для виконання Україною взятих зобов'язань), а не приймати вибачення, які я вже брала так багато років. Ви можете взяти мої старі доповіді, змінити дату і отримаєте ту ж доповідь. Щось має змінитися", - сказала сказала Х. Северінсен в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" в Страсбурзі.
У зв'язку з цим колишній член ПАРЄ, яка в даний час працює в Датському Гельсінському комітеті з прав людини, висловила думку, що асамблея може посилити свою позицію щодо України.
"Є можливість сказати українській делегації, що ми заберемо ваше право голосу. Це може бути. Але, що важливо, так це те, щоб парламент (український) був готовий дійсно змінити законодавство, чого не було зроблено протягом багатьох років", - пояснила вона.
За словами Северінсен, на одне з наступних засідань моніторингового комітету буде запрошений міністр юстиції України, щоб надати деталі за фактами, які відображені в доповіді про переслідування опозиції, розробленому Датським Гельсінською комітетом із захисту прав людини. Автором доповіді є Мікаель Лінгбо, колишній громадський прокурор, глава поліції та заступник глави служби безпеки Данії. Він зробив аналіз судових процесів у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, екс-глави МВС Юрія Луценка і колишнього першого заступника міністра юстиції Євгенія Корнійчука.
"Коли я прочитала те, що він встановив, то я скажу: перш за все, це - правда, але скажу, що правда ще гірше. Судді, юристи не є незалежними. Вони просто йдуть за слідчими, які, в свою чергу, відчувають себе такими, що пропагують владу президента. Одна з важливих речей демократії це - поділ влади, коли суд - незалежний. З того, що відбувається, ми бачимо, що цього немає в Україні", - вважає Х. Северінсен.
Вона також впевнена, що в Україні було криміналізовано політичне рішення колишнього уряду. "Якщо це буде традицією, то кожен уряд після закінчення свого терміну закінчить у в'язниці. Тому важливо, щоб виборці під час голосування могли сказати "до побачення" одному уряду і сказати "здрастуйте" іншому. Це - основа демократії", - підкреслила Х. Северінсен.
При цьому вона додала, що нинішня ситуація "дуже погана" для президента Віктора Януковича. "Він загнав себе в кут, і дуже важливо, щоб він знайшов з нього вихід", - резюмувала Х. Северінсен.