Серед 44 зареєстрованих Центральною виборчою комісією кандидатів на пост президента у лютому помітні агітаційні кампанії проводили 26, а активність решти є епізодичною або обмежується лише медійною присутністю в друкованих ЗМІ чи на телебаченні. Загалом значно більшу активність проявляють претенденти на президентський пост, висунуті політичними партіями та кандидати, які заявляли про намір брати участь у виборах за підтримки політичних партій, ніж само висуванці, зазначається в моніторинговому дослідженні "Чесно".
Найчастіше кандидати використовувати такі форми агітації, як розміщення зовнішньої реклами (білборди, сітілайти, банери), розміщення політичної реклами у ЗМІ (телебачення, інтернет-видання, друковані видання), встановлення вуличних наметів, поширення партійних газет та іншої друкованої продукції, проведення зустрічей із виборцями та публічних заходів.
У лютому наймасштабніші агітаційні кампанії за територіальним охопленням та використанням різних типів агітації проводили троє кандидатів у президенти – Петро Порошенко, Юлія Тимошенко і Олег Ляшко. Лише з дещо меншою інтенсивністю та комплексністю була агітаційна активність Андрія Садового, який сьогодні вибув з перегонів, та Анатолія Гриценка.
До третьої групи найактивніших кандидатів, які використовували лише окремі типи агітації або концентрувалися на певних регіонах належать Володимир Зеленський (масово вдався лише до зовнішньої реклами та агітації в інтернет-ЗМІ), Руслан Кошулинський (кампанія ведеться в окремих областях), Олександр Шевченко (різнопланова кампанія ведеться в більшості областей, але формат вуличних акцій використовується дуже обмежено), Олександр Вілкул, Юрій Бойко, Сергій Тарута (всі троє проводять активні кампанії лише в частині регіонів України).
Найменш помітні в проведенні агітаційних заходів Юлія Литвиненко, Сергій Носенко, Сергій Кривонос, Роман Насіров, Олександр Мороз, Олександр Данилюк, Микола Габер, Інна Богословська, Володимир Петров, Віталій Купрій Аркадій Корнацький, Віталій Скоцик.
В "Опорі" зазначають, що лише близько половини кандидатів у президенти, а саме 21, вдавалися до агітації на зовнішніх рекламних носіях, однак найактивнішими були шість кандидатів: Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко і Володимир Зеленський. Ці ж самі кандидати були найактивнішими в інтернет-ЗМІ.
Випадки передвиборної благодійності не носять масового характеру, однак у лютому спостерігачами фіксувалися декілька прикладів застосування таких форм неправомірного впливу на виборців з боку Олександра Шевченка та Олега Ляшка.
Переважна більшість благодійних агітаційних заходів безпосередньо не пов'язані з президентськими виборами і здійснюються в інтересах чинних народних депутатів, які не є кандидатами в президенти. Найбільше подібних випадків спостерігачами зафіксовано в Івано-Франківській і Харківській областях.
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Вибори глави держави призначено на 31 березня.
ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти, з яких двоє заявили, що знімають свою кандидатуру. Редакція DT.UA уклала повний список кандидатів і зібрала коротку інформацію про них.
Детальніше про майбутні вибори та електоральну поведінку українців читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Отрута від усього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".