Сербія в десять разів збільшила винагороду за Младіча
Уряд Сербії збільшив у десять разів розмір винагороди, призначеної за інформацію про місце знаходження колишнього головнокомандувача боснійських сербів Ратко Младіча. Відтепер сербська влада віддасть за військового злочинця 13800000 доларів. Про це в четвер, 28 жовтня, повідомили ЗМІ.
Уряд Сербії збільшив у десять разів розмір винагороди, призначеної за інформацію про місце знаходження колишнього головнокомандувача боснійських сербів Ратко Младіча. Відтепер сербська влада віддасть за військового злочинця 13800000 доларів. Про це в четвер, 28 жовтня, повідомили ЗМІ. Офіційний Белград заявляє, що має намір будь-що усунути останню перешкоду для вступу країни до Євросоюзу, й тому не скупиться.
Трибунал ООН з колишньої Югославії звинувачує Младіча в геноциді й злочинах проти людства в ході боснійської війни в 1992-95 рр. Основний злочин, в якому звинувачено Младіча, - вбивство семи з половиною тисяч боснійських мусульман, що скоїли підпорядковані йому ополченці, в місті Сребреніца в липні 1995 року .
Після арешту колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича багато говорили про те, що 68-річний Ратко Младіч буде наступним, хто постане перед судом у Гаазі, проте до цього часу йому вдається переховуватися від правосуддя. Караджича судять у Гаазі за 11 пунктами звинувачень у геноциді, військових злочинах і злочинах проти людства.
Сума винагороди за допомогу в затримці колишнього президента самопроголошеної республіки Сербська Країна Горана Хаджича також зросла - з 250 тисяч до 1 мільйона євро.
«Ці дві людини тримають у заручниках увесь народ, включно з власними сім'ями й майбутнім поколінням», - заявив заступник прокурора, який розглядає справи про військові злочини, Бруно Векаріч.
Арешт Ратко Младіча й Горана Хаджича є однією з умов установлення тісніших зв'язків між Сербією й Європейським союзом. Як заявили деякі міністри закордонних справ країн ЄС, допомога Сербії в пошуку людей, яких розшукує міжнародний трибунал, є «найкращим доказом того, що ця країна планує співпрацювати з гаазьким трибуналом і в майбутньому».
В ООН вважають, що Ратко Младіч може переховуватися в Сербії, де багато хто, як і раніше, вважає його героєм. Однак у травні цього року сім'я колишнього командувача армією боснійських сербів заявила, що Младич мертвий, і попросила сербський суд офіційно визнати факт смерті.