Щонайменше вісім співробітників російських посольств, яких вислали з Євросоюзу, зараз працюють у російській дипломатичній місії в Сербії, повідомляється у розслідуванні «Радіо Свобода».
Видання з’ясувало, що нову посаду отримав, зокрема, другий секретар посольства Хорватії, 38-річний Алєксєй Іваненко. 11 квітня 2022 року Хорватія оголосила про висилку його і ще 17 російських дипломатів, а також шістьох адміністративно-технічних співробітників посольства Росії. До Сербії Іваненка з дружиною було відправлено у жовтні минулого року, там він є першим секретарем посольства.
Видання зазначає, що ще в 2010-2011 роках Іваненко працював у військовій частині 71330, яка, як стверджується, пов'язана з 16-м центром ФСБ, який влада США вважає відповідальною за хакерські атаки на американські об'єкти критичної інфраструктури.
Вислані з Польщі за шпигунство 23 березня співробітники посольства РФ також знайшли нову роботу: зі списку тих, хто залишив дипмісію, зокрема, зникли імена радника місії Міхаіл Генералова та його дружини. Тепер Генералов у тому ж статусі перебуває на сайті сербського МЗС серед співробітників російського посольства в Сербії.
Серед тих, хто переїхав до Сербії, за даними журналістів, також син колишнього співробітника військово-топографічного управління Генштабу та директора 29 НДІ Міноборони 38-річний Дмітрй Барабін. Замість Сербії він мав перебувати у Гаазі, але не встиг приїхати до нового місця роботи через відмову у візі.
Ще один ексєвропейський дипломат, який зараз працює у посольстві Росії у Белграді – Пьотр Долгошеїн. До літа 2022 року він обіймав посаду другого секретаря посольства Росії у Гельсінкі.
Першим секретарем посольства в Сербії є Денис Румянцев, який ще 2019 року працював у Македонії. Ще одним першим секретарем є Олександр Новіков: у 2018 році він працював у представництві Росії в Організації із заборони хімічної зброї та значився на сайті ОЗХО як представник Міністерства оборони Росії.
Міністр економіки Сербії Раде Башта висловився за запровадження його державою обмежувальних заходів проти Росії через вторгнення в Україну