UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенцова не можна обміняти, потрібно шукати іншу правову форму - Москалькова

У Росії вперто вважають, що Сенцов громадяном їхньої держави.

Обмін українця Олега Сенцова, який голодує уже 100 днів, на російських ув'язнених, що утримуються в Україні, неможливий, оскільки він має громадянство і Росії, і України, а для таких випадків необхідно виробити новий правовий механізм, заявила уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова. І ця ситуація стосується не тільки українського режисера.

"Що стосується Сенцова, Штиблікова і так далі, у них вийшло за фактом два громадянства. І відповідно до української Конституції, чиї громадяни не підлягають видачі на територію Росії - так само, як і у нас громадяни не підлягають видачі на іншу територію", - сказала Москалькова на прес-конференції у вівторок.

"Тому тут потрібно шукати якусь нову правову форму", - додала вона.

На думку уповноваженого, між Росією і Україною має бути укладена двостороння угода про статус осіб із двома громадянствами, оскільки багато громадян України і Росії "одночасно мають паспорти і громадянина Росії і громадянина України".

"Мені здається, що треба надати цим громадянам право вибрати собі громадянство і відмовитися від нього. Є громадяни, які заявляють про те, що хотіли б вийти з українського громадянства або з російського, але згідно з нашим законодавством і українському, осіб під вартою не має права вийти з громадянства", - сказала Москалькова.

Зазначимо, що Федеральна служба виконання покарань Росії офіційно визнає, що засуджений за сфабрикованим звинуваченням режисер Олег Сенцов є громадянином України. Громадянство Сенцова вказано в довідці, яку управління ФСВП по Ямало-Ненецькому округу видало консульству України в Єкатеринбурзі в січні цього року.

Нагадаємо, 14 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російської в'язниці. Він вимагає, щоб російська влада звільнила всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.

За словами адвоката, у Сенцова сталася третя криза, його двічі хотіли госпіталізувати для підключення до апаратури і почати примусове годування.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.