У Конгресі США зареєстровано законопроєкт «Закон про Суверенітет України 2022». Деякі українські ЗМІ поспішили оптимістично повідомити, що завдяки закону українцям, які постраждали від війни Росії проти України, будуть передані російські активи, заблоковані Сполученими Штатами. Проте кандидат юридичних наук Сергій Козьяков у статті пише, що зміст документа свідчить про марність таких очікувань. І про необхідність оперативного реагування з боку України, поки що проєкт ще не став законом.
“Крім натхненної стислої назви (про Україну та її суверенітет), законопроєкт має розлогу повну назву, і саме вона визначає суть пропонованого: «Про внесення змін до розділу 28 Кодексу Сполучених Штатів, аби гарантувати, що ті, хто зазнав збитків унаслідок ворожого вторгнення в Європі, матимуть доступ до судів Сполучених Штатів для відшкодування збитків та для інших цілей»", - пише Козьяков.
України як воюючої держави і жертви російської агресії — в назві вже немає, нашого суверенітету теж немає, продовжує він.
"Натомість з’являється «Європа», а в тексті вона деталізується до кожної окремої держави — загалом, майже півсотні держав і територій", - зазначає Козьяков.
Україна в цьому розлогому переліку теж значиться, але тільки через кому, серед інших держав. Включно з тими, які займають «нейтральну» чи проросійську позицію або ж віддалені на кілька тисяч кілометрів від лінії російського вогню, пише автор.
"Навіть словосполучення «ті, хто зазнав збитків унаслідок ворожого вторгнення», тобто в множині і без назви держави, є додатковим свідченням — закон не про Україну і не про українців", - наголошує автор.
Докладніше про те, що у Конгресі США зареєстровано законопроєкт «Закон про Суверенітет України 2022», читайте у статті Сергія Козьякова “Чи дістануться Україні заморожені Америкою російські активи?”.