UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще двоє народних депутатів подали е-декларації з запізненням

Опубліковані декларації Гіршфельда та Шкірі.

Народний депутат України групи "Воля народу" Анатолій Гіршфельд і народний депутат групи "Партія "Відродження" Ігор Шкіря відзвітували про доходи за 2015 рік в електронних деклараціях з запізненням.

Згідно електронної декларації в Єдиному державному реєстрі декларацій, Гіршфельду належать три квартири, площею 199кв.м., 154,8 кв. м., 209,8 кв. м. Дві квартири - у Харкові, а одна в незаконно аннексированном Криму в Ялті.

Дружина Гіршфельда володіє десятьма земельними ділянками в селищі Південне в Харківській області і трьома житловими будинку. Два в Південному та один у Харкові.

Також у власності родини Гіршфельдів сім дорогоцінних годинників, дві шкіряні сумки Christian Dior і Hermes.

У розділі "грошові активи" зазначено, що сімейство Гіршфельдів зберігає готівкою 1 млн 255 тис. грн, 160 тис. євро і $ 90 тис.

У прес-службі "Волі народу" повідомили, що Гіршфельд не зміг вчасно подати е-декларацію через проблем з доступом до електронного реєстру.

Народний депутат Ігор Шкіря вказав у декларації квартиру в Донецьку площею 156 кв. м., а його дружина квартиру в Києві площею 253 кв. м.

Також він задекларував дорогоцінні годинники, меблі, ювелірні вироби, сумку і шубу дружини.

Шкіря зазначив, що отримав відсотки в банку розміром 598 тис. 794 грн, а його дружина 203 тис. 359 грн.

Також його дружина має на банківському рахунку 2,2 млн. грн. Сам народний депутат зберігає 318 тис. євро, $ 558 тис. і 850 тис. грн. готівкою.

Читайте також: Польща шокована деклараціями українських посадовців — Бальчун

Раніше повідомлялося, що генеральний прокурор Юрій Луценко нагадав народним депутатам, які до 30 жовтня не подали електронні декларації, що у разі їх подання найближчим часом вони будуть зобов'язані сплатити штраф. Для осіб, які зовсім не подадуть електронні декларації, передбачена кримінальна відповідальність.

Опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для тих суб'єктів декларування, хто займає відповідальне та особливо відповідальне становище, повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) на своєму сайті.

Усього в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано 114 тмсяч 244 документи, повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

Відповідно до пункту 2 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" в 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подачі та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно зі статтею 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

Система е-декларацій розпочала роботу з 1 вересня 2016 року. Відповідно, декларації повинні були бути подані до 24:00 30 жовтня 2016 року. У НАЗК поклали провину за технічні проблеми з процедурою заповнення е-декларацій на провайдера і адміністратора системи.