UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ почала розслідувати незаконну купівлю вугілля з ОРДЛО. Невідомо, чи фігурує там Козак

Також не зрозуміло, коли провадження передадуть в суд. 

Служба безпеки України розпочала розслідувати незаконну купівлю вугілля, яке видобувають на окупованій частині Луганської області, Росією. Про це пише видання "Радіо Свобода"

У відомстві не відповіли на запитання, чи йдуть кошти з продажу вугілля на фінансування тероризму, що стало підставою для накладання санкцій проти низки телеканалів народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Невідомо також, чи відкрито проти нього будь-які провадження. 

«Головне слідче управління здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо протиправного придбання кам’яного вугілля, видобутого на окупованих територіях Луганської області, яке в подальшому реалізовується на адреси енергокеруючих компаній Росії», — ідеться у відповіді СБУ.

Такі дії свідчать про порушення 1 статті 258−5 ККУ - фінансування тероризму. Санкції за таке передбачають позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

Не відповіли журналістам також на запитання про те, коли відповідне провадження передадуть в суд, а також якими є проміжні результати досудового розслідування. 

Читайте також: Половина українців підтримує рішення Зеленського про введення санкцій проти телеканалів Медведчука - опитування

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112. Україна».

Номінальним власником телеканалів є народний депутат Тарас Козак («Опозиційна платформа-За життя»), фактичним – голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук. Усі три канали вважаються рупорами російської пропаганди в Україні і неодноразово перевірялись.

Як повідомляло ZN.UA, підставою для запровадження санкцій стало розслідування Служби безпеки. Встановлено, що пов'язаний з Медведчуком ТОВ «Торговий дом «Донской уголь» разом із бойовиками створили механізм, що дозволяє купувати видобуте в ОРЛО кам'яне вугілля і продавати енергогенеруючим компаніям у РФ. Податки сплачувалися до бюджету «ЛНР», частину грошей спрямовували на фінансування діяльності телеканалів лідера ОПЗЖ.

Західні партнери України, зокрема ЄС та США, підтримали санкціїНе згодні з ними на підсанкційних телеканалах та в «Опозиційній платформі-За життя». Останні – аж до погроз імпічментом президента Володимира Зеленського, хоча в умовах реалій українського законодавства зробити це майже нереально.