UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ намагалася пом'якшити санкційний тиск на Медведчука і Ко. - ZN.UA

Керівництво спецслужби вкотре продемонструвало лояльне ставлення до тих, хто за її ж даними причетний до фінансування тероризму.

Керівництво Служби безпеки України намагалося пом'якшити санкції, які Рада національної безпеки мала намір ввести проти восьми фізичних осіб, включаючи Віктора Медведчука. Але Рада підтримала більш жорсткий варіант, повідомили ZN.UA члени РНБО. І про це стало відомо після виходу указу і додатків до нього.

Згідно з пропозиціями СБУ, винесеним на засідання РНБО 19 лютого, передбачалося введення тільки п'яти видів санкцій:

Однак секретар РНБО Олексій Данилов запропонував з голосу додатково 7 санкцій до 5. Під час голосування було озвучено пропозицію затвердити рішення, включивши пропозицію, яка прозвучала. В результаті додано ще сім видів санкцій, а саме:

Таким чином рішення РНБО щодо санкцій включає 12 пунктів.

ZN.UA зазначає, що керівництво СБУ вкотре демонструє досить м'яке ставлення до тих, хто за її ж даними причетний до фінансування тероризму.

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'ятьох росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк - фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод в РФ, який поставляє продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

РНБО також ініціювала повернення державі ділянки газопроводу «Самара - Західний напрямок», який у 2017 році перейшов у власність Медведчука.

2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника - члена парламентської фракції «ОПЗЖ» Тараса Козака. Під діюєю санкцій також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.

Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.

Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.