UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції проти РФ потрібно продовжити до виконання Мінських домовленостей – резолюція Європарламенту

ЕП засудив анексію Криму і підтримку Росією бойовиків на сході України, а також закликав продовжити санкції, поки Мінські домовленості не будуть виконані.

11 червня Європарламент на засіданні, присвяченому військово-стратегічній ситуації в Чорноморському басейні після нелегальної анексії Криму Росією, ухвалив резолюцію про продовження і посилення санкцій проти Росії, поки Мінські угоди залишаються невиконаними і триває анексія Криму.

"Європарламент переконаний, що санкції повинні бути продовжені і навіть посилені, якщо Росія не буде виконувати Мінські домовленості про припинення вогню, буде продовжувати дестабілізацію на сході України, а також нелегальну анексію Криму", - наголошується в документі.

На засіданні також було піднято питання про необхідність розгляду можливості постачання Україні оборонного зброї для посилення оборонних можливостей країни.

Європарламентарі в черговий раз підкреслили, що не визнають анексії Криму Росією; залишаються прихильними незалежності, суверенітету та непорушності кордонів України; повністю підтримують укладення Європейської ради з приводу невизнання з боку ЄС нелегальної анексії Криму і Севастополя.

У Європарламенті заявили про слабку довіру до Росії, а також підкреслили, що в коротко- та середньостроковій перспективі будь-яке відновлення співпраці з РФ має бути засноване на твердій підтримці східних союзників з боку НАТО.

Депутати висловили стурбованість ситуацією на сході України, особливо побоювання європарламентарів викликають наміри РФ створити наземний коридор для російської території з Кримом через підконтрольну сепаратистам територію вздовж західного узбережжя Азовського моря.

У резолюції Європарламент засудив яку-небудь – пряму або непряму – підтримку бойовиків з боку Росії і закликали РФ застосувати свій вплив і припинити бойові дії на сході України.

Як повідомлялося, Європарламент прийняв резолюцію про те, що Росія більше не стратегічний партнер ЄС.