UA / RU
Підтримати ZN.ua

Самоусунутися від церковної політики означає здати її противнику — оглядач

На полі церковної політики можна "перестати стріляти". Але тільки в тому випадку, якщо кордон відновлений і взятий під контроль.

В нашій ситуації для державної влади самоусунутися від церковної політики означає здати її противнику без єдиного пострілу. Саме тому кожній декларації про невтручання з вуст президента Зеленського так аплодують в Москві та її українських околицях. Зеленського хвалять за "мудре рішення", а місту і світу оголошують, що "гоніння скасовуються", і "конфіскацій святинь у канонічної церкви на користь Фанару не буде".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. За її словами, те, що оплески фальшиві, як і їх привід, нікого не бентежить, - головне, щоб гриміли сильніше. Їх основна мета - переконати українського президента в тому, що правильною дорогою йде.

"Хай не лізе в церковний город. Не заважає серйозним людям робити там свою політику, - зазначає оглядач. - При цьому не можна сказати, що ідея про усунення влади з церковної політики абсолютно помилкова. При відомій підготовці вона може виявитися досить перспективною і корисною. На полі церковної політики можна "перестати стріляти". Але тільки в тому випадку, якщо кордон відновлений і взятий під контроль".

Автор підкреслює, що держава і церква можуть бути чітко відділені одна від одної, але тільки після того, як церковні інституції та люди, які їх представляють, будуть виведені з правової "тіні". Тільки після того, як всі вони будуть перед законом в рівному становищі з іншими інститутами і громадянами. Загалом, коли принцип світськості буде реалізований, коли церква буде введена в правове поле в повній мірі, ось тоді можна буде "перестати стріляти".

Детальніше про "церковні" проблеми нової влади читайте в статті Катерини Щоткіної "Неблага звістка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".